Palya Bea és zenekara – koncert

Dunaszerdahely Zene

2017. június 21., 20:30–22:00, Dunaszerdahely, Golf játszópark

PALYA BEA ÉS ZENEKARA
“A zene a mi zenénk. Ültünk sokat ezzel az öt csodás fér zenésszel a próba- teremben, és hosszú idő alatt kiforrtak ezek a dalok. Várjuk már, hogy hallgassátok.”
Tovább a két évvel ezelőtt megjelent, nagy sikerű Nő című lemez által megkezdett úton, Palya Bea új lemezével folytatja az önmaga által teremtett hagyományt. Mindannyiunkról énekel, miközben önmaga kérdéseit boncolgatja; mindenkitől kérdez, miközben önmagának teszi föl a legfontosabb kérdéseket. Női dalszerzőként emberi témákról énekel, melyek mindannyiunkat érintenek; nőket, férfiakat, embereket.
Palya Bea zenekari formációjának törzsanyagát a 2014-ben megjelent és nagyon hamar sikeressé vált Nő, valamint a 2016 márciusában megjelent Tovább Nő című lemez dalai adják. A repertoárból nem hiányozhat a leg- nagyobb Youtube nézettséget elért és a rádiók által is előszeretettel játszott Szabadon, a koncertek közönségét transzba ejtő Suttognak a vének, az új le- mezről hamar kedvenccé vált Két világ, a pozitív testképet humorral megéneklő Tükör, az exeknek köszönetet mondó, slam-poetry-rokon Exek, vagy a magával ragadó Szaladós.
„A kislányom születésével lett egy új életem, óvatosan kezdtem el lépkedni ezen az ösvényen, amely egyszerre az anyáé, a szeretőé, az énekes-dalszerzőé. A Nő album megírásakor a dalok lettek az útjelzőim, segítettek meg- találni, ki is vagyok én ebben az új szakaszban. Azóta Lili három éves lett, az ő növekedésével és az én teljesedésemmel együtt pedig sok kérdés és kétely eltűnt. Hogy például van-e értelme annak, amit csinálok.
A zenei nyelv, amely e dalokat röpteti, Kelet és Nyugat közt folyton utazgatva születik. Ott van benne a magyar, bolgár, cigány, zsidó zenei hagyomány, az in- diai és afrikai hallásélmények, de ott van benne az európai középkori muzsika, a jazz és más improvizált zenék is, meg az is, amit a nagy dalíró egyéniségek- től tanultam. Nagyszerű zenésztársaim is hozzák a maguk személyes zenei hagyományait. Kísérletezünk, mellkast ütünk, több szólamban énekelünk, mondókázunk, sustorgunk, kiabálunk, újra hangszerhez nyúlunk, játszunk és nevetünk. Én ennek az öt delejes férjnek a támaszától csak még teljesebb nővé váltam. Remélem, sikerült vágyaitokat felkorbácsolnom, birizgálni az érzék-és más szerveitek, különös tekintettel a fületekre és a szívetekre… „
Palya Bea a magyar zenei színtér egyik meghatározó alakja, elismert dalszerző, énekes, előadóművész és író. Zenei anyanyelve a magyar népzene, de művészetére nagy hatással volt a cigány, bolgár, szefárd és indiai zene is. Bea leginkább saját dalait énekli, melyben egy megindítóan személyes világ tárul elénk. Tizenegy szólólemezén nyomon követhető az a folyamat, ahogy játszik hagyománnyal és modern témákkal – újat építve ezáltal a tradíció talaján -, és ahogyan önmagát dalokba gyúrva halad egy belső úton. Szövegei szókimondóak, fájóan őszinték és humorosak. Gyönyörű hangjával, szuggesztív előadásmódjával és erős színpadi jelenlétével pedig rögtön bűvkörébe vonja közönségét.
A ZENEKAR TAGJAI:
• Palya Bea – ének, sansula, tapan
• Bodoczki Ernő – nagybőgő
• Czirják Tamás – dob, ütőhangszerek
• Gerzson János – oud, buzuki, kalimba, furulya
• Szokolay Dongó Balázs – furulya, szaxofon, duda, kaval, • Ifj. Tóth István – gitár
további infók: www.varosunkert.sk

palya