Fővárosi Környezetvédelmi Alap 2016

Magyarország Hazai
Fővárosi Önkormányzat
Környezetvédelmi Alapjának
2016. évi pályázati kiírása

Tekintettel a Fővárosi Önkormányzat Környezetvédelmi Alapjáról (a továbbiakban: Környezetvédelmi Alap) szóló 12/2009. (III. 13.) Főv. Kgy. rendelet (a továbbiakban: Rendelet)
4. § a) pontjára és a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 58. § (4) bekezdésére, Budapest Főváros Közgyűlésének Városfejlesztési, Közlekedési és Környezetvédelmi Bizottsága (a továbbiakban: Bizottság) nyílt pályázatot hirdet kizárólag az alábbi témakörökben.

Budapest környezeti állapotának javítása, fejlesztése körében:
– a fővárosi zöldfelületek létrehozásával, megújításával, gondozásával kapcsolatos programok támogatása;
– az avar és kerti zöld hulladék komposztálásának elősegítését célzó programok támogatása;
a budapesti helyi védett természeti területeken a civil és önkéntes aktivitás növelésével járó programok szervezése és lebonyolítása, tanösvények létrehozása, fenntartása.
A pályázat alapján elnyerhető támogatás formája vissza nem térítendő támogatás. A nyújtandó támogatás mértéke legfeljebb a tervezett költségek 75%-a. A pályázat benyújtásával egyidejűleg csatolni kell a legalább 25%-nyi saját rész meglétének hitelt érdemlő igazolását. Az önrészbe önkéntes munka nem számítható be.
A támogatásra pályázó projektek a pályázat benyújtását követően saját felelősségre megkezdhetők, de a beérkezett pályázatok elbírálásáról szóló döntés dátumáig kiállított számlák a támogatásként nyújtott összeg terhére nem számolhatók el, azok önrésznek minősülnek.
A pályázat kiemelt céljaira összesen 33 612 ezer forint áll rendelkezésre.

1. Részvételi feltételek
– A pályázaton részt vehet minden a Rendelet 9. § (1) bekezdés szerinti civil szervezet, budapesti telephelyű köznevelési intézmény, budapesti telephelyű felsőoktatási intézmény és budapesti társasház, amely az elnyert összegből Budapest közigazgatási területén végez környezet- és természetvédelmi tevékenységet.
– A pályázó szervezet a Környezetvédelmi Alaphoz csak a Rendelet előírásainak megfelelő, induló, meg nem kezdett beruházással, tevékenységgel pályázhat.
– A pályázó szervezet működése, a projekt közvetett költségei a Környezetvédelmi Alapból nem támogathatók, így pl. a bérleti díj, iroda fenntartási költsége, állományi bér és járulékai.
– A Környezetvédelmi Alapból nem támogatandók a pályázati célokkal közvetlenül nem összefüggő gép- és eszközbeszerzések.
Amennyiben államháztartáson kívüli szervezet (kivéve társasház) pályázik, nem indulhat pályázóként és nem részesülhet támogatásban, aki, vagy amely szervezet a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban: Knyt.) 6. § (1) bekezdésében foglalt korlátozás alá esik, azaz összeférhetetlen
a) aki a pályázati eljárásban döntés-előkészítőként közreműködő vagy döntéshozó,
b) a kizárt közjogi tisztségviselő,
c) az a)-b) pont alá tartozó személy közeli hozzátartozója,
d) az a)-c) pontban megjelölt személy tulajdonában álló gazdasági társaság,
e) olyan gazdasági társaság, alapítvány, egyesület, egyházi jogi személy vagy szakszervezet, illetve ezek önálló jogi személyiséggel rendelkező olyan szervezeti egysége, amelyben az a)-c) pont alá tartozó személy vezető tisztségviselő, az alapítvány kezelő szervének, szervezetének tagja, tisztségviselője, az egyesület, az egyházi jogi személy vagy a szakszervezet ügyintéző vagy képviseleti szervének tagja,
f) az az egyesület, egyház vagy szakszervezet, illetve ezek önálló jogi személyiséggel rendelkező azon szervezeti egysége, valamint az egyházi jogi személy
fa) amely a pályázat kiírását megelőző öt évben együttműködési megállapodást kötött vagy tartott fenn Magyarországon bejegyzett párttal (a továbbiakban: párt),
fb) amely a pályázat kiírását megelőző öt évben párttal közös jelöltet állított országgyűlési, európai parlamenti vagy helyi önkormányzati választáson,
g) akinek a pályázaton való részvételből való kizártságának tényét a Knyt. előírásai szerint működtetett honlapon közzétették.
A Knyt. 8. § (1) bekezdésében foglalt érintettség esetén, amennyiben a pályázatot benyújtó
a) a pályázati eljárásban döntés-előkészítőként közreműködő vagy döntést hozó szervnél munkavégzésre irányuló jogviszonyban áll,
b) nem kizárt közjogi tisztségviselő,
c) az a)-b) pont alá tartozó személy közeli hozzátartozója,
d) az a)-c) pontban megjelölt személy tulajdonában álló gazdasági társaság,
e) olyan gazdasági társaság, alapítvány, egyesület, egyházi jogi személy vagy szakszervezet, amelyben az a)-c) pont alá tartozó személy vezető tisztségviselő, az alapítvány kezelő szervének, szervezetének tagja, tisztségviselője vagy az egyesület ügyintéző vagy képviseleti szervének tagja,
úgy a pályázat benyújtásával egyidejűleg köteles kezdeményezni e körülménynek a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által működtetett honlapon való közzétételét a Pályázati kiírás 10. sz. melléklet szerinti “Közzétételi kérelem” kitöltésével és a pályázathoz csatolásával.
Támogatási kérelmet benyújtó államháztartáson kívüli szervezet (kivéve társasház) köteles a Pályázati kiírás 9. sz. melléklete szerinti “Nyilatkozat összeférhetetlenségről és érintettségről” csatolására is. E nyilatkozat csatolása nélkül a pályázat érvénytelen.
A Fővárosi Önkormányzat és a fővárosi civil szervezetek kapcsolatrendszerének egyes kérdéseiről, pályázati rendszeréről szóló 61/2008. (XI. 21.) számú Főv. Kgy. rendelet 13. §-a minden civil szervezet számára előírja, hogy amennyiben a Fővárosi Önkormányzat alapjára pályázik, előzetesen regisztrálnia kell a Fővárosi Civil Adatbázisba. A regisztráció során a szervezet letétbe helyezi az alapdokumentumait a Fővárosi Civil Irodán (a továbbiakban: Civil Iroda), így ezeket a Környezetvédelmi Alap pályázatán részt vevő civil szervezeteknek újból benyújtani nem szükséges. Hivatkozásul a Fővárosi Civil Adatbázis regisztrációs számát a pályázati űrlapon fel kell tüntetni.

2. A pályázattal kapcsolatos határidők és egyéb információk
– A Pályázati dokumentáció tartalmazza a pályázati kiírást és a pályázati adatlapot, továbbá tájékoztató jelleggel – a Bizottság döntése alapján a támogatott pályázóval kötendő – Támogatási szerződés mintáját. A Pályázati dokumentációt a http://www.budapest.hu honlapról lehet letölteni, továbbá a Főpolgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodájában (Budapest, V. kerület, Bárczy István utca 1-3.) lehet beszerezni (hétfő és szerda 8:00-18:00-ig, kedd és csütörtök 8:00-16:30-ig, péntek 8:00-14:00 óráig).
– A pályázatokat a Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatalához (1052 Budapest, Városház u. 9-11.) kell 2016. augusztus 31-ig benyújtani postai úton vagy az Ügyfélszolgálati Irodában személyesen. A borítékra kérjük ráírni:

Fővárosi Környezetvédelmi Alap 2016.
A benyújtás határidejének a Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatalába (a továbbiakban: Hivatal) történő érkeztetés dátuma tekintendő. A késve érkezett pályázatok elbírálás nélkül érvénytelennek minősülnek.
Amennyiben a pályázó által kért mértékűnél kisebb támogatás kerül megítélésre az elbíráláskor, akkor a pályázónak az önrész növelésével kell megvalósítania a projektet.
– A nyertes pályázóval megkötendő szerződés tartalmaz olyan rendelkezést, amely szerint a szerződés megkötése után lehetőség van a pályázati célra biztosított összeghatáron belül a részletes költségvetés egyes tételeinek összeghatárához képest – indokolt esetben, legfeljebb (+/-) 20%-os mértékben – történő eltérésére. Azonban ha a részletes költségvetés egyes tételeinek változása a pályázati cél megvalósításához szükséges összköltséget csökkenti, úgy a támogatás összegét az összköltség csökkenéssel megegyező arányban csökkenteni kell. Ha az egyes tételek változása a pályázati cél megvalósításához szükséges összköltséget növeli, úgy a támogatás összege nem változik.

A Hivatal a Kormány által kijelölt szerv által üzemeltetett honlapon közzéteszi a pályázat tárgyát és kiíróját, benyújtóját, az igényelt összeget, az érintettséget.
A kiíró a pályázatokat legkésőbb 2016. november 30-ig elbírálja, a pályázók értesítéséről
2016. december 31-ig gondoskodik.
A Hivatal a pályázat elbírálását követően gondoskodik a pályázat eredményeinek, közérdekű adatainak közzétételéről.
A pályázat elszámolásakor a pályázat teljes összegével, a kapott támogatással és az önrésszel is el kell számolni. A Hivatal gondoskodik a benyújtott és elfogadott pályázati elszámolás közérdekű adatainak (lezárás összege, dátuma) közzétételéről.
A Hivatal törli a közzétett adatokat a támogatás igényléséhez való jog megnyílása naptári évének utolsó napjától számított öt év elteltével.
Kérjük, hogy a pályázati dosszié minden tájékoztató anyagát figyelmesen olvassa el, mielőtt részletes pályázatát megírná.
A pályázók az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rend. 102/D. §-ában foglaltak alapján kifogást nyújthatnak be.

Hiánypótlás
Minden kötelezően csatolandó mellékletet csatoljon pályázatához. Hiánypótlásra csak az alábbi dokumentumok, dokumentumtípusok esetében kerülhet sor egy alkalommal:
bankszámlakivonat;
adóigazolás;
engedélyek, határozatok;
máshol pályázott és külső források igazolása.
Amennyiben a pályázó hiányosan, vagy hibásan nyújtja be pályázatát, a kiíró a pályázat benyújtási határidejét követő 10 munkanapon belül a pályázót – a pályázati adatlapon feltüntetett e-mail-címre elküldött elektronikus levélben – egyszeri alkalommal, kézbesítési visszaigazolást kérve hiánypótlásra szólítja fel.
A hiányzó dokumentum(ok) benyújtására kizárólag személyesen vagy postai úton van lehetőség a Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján (1052 Budapest, Bárczy István utca 1-3.), hétfőn és szerdán 8:00-18:00-ig, kedden és csütörtökön 8:00-16:30-ig, pénteken 8:00-14:00 óráig a hiánypótlásra való felszólítást követő 15 napon belül.

3. A pályázatok elbírálásának szempontjai
Az elbírálás során előnyben részesülnek azok a pályázatok, amelyek:
– minél kisebb költségek mellett minél nagyobb új biológiai aktivitást eredményeznek, vagy
– a zöldfelületek létrehozása, illetve megújítása során minél kisebb költség mellett többszintes – lehetőleg őshonos – növényállomány telepítését valósítják meg (gyepesítés mellett egy- és kétnyári növények, évelők, cserjék és fák telepítését is), vagy
– minél kisebb költségek mellett minél több fővárosi helyszínen történő szakszerű komposztálást eredményeznek, vagy
– a fővárosi helyi védett természeti területeket érintő programok, akciók esetén minél magasabb szakmai színvonalú munkát és minél szélesebb körű szemléletformálást, valamint minél nagyobb önkéntes aktivitás elérését eredményezik.
http://infoszab.budapest.hu:8080/akl/tva/Palyazatok.aspx?id=1072

A pályázattal kapcsolatos dokumentumok:
Kv_Alap_felhivas_2016.docx
Kv_Alap_kiiras_és_pályázati_adatlap_2016.docx
Kv_Alap_tamszerz_minta_2016.docx

 

Forrás: pafi.hu