Kiállítás a 800 éves Zentáról

Zenta Hírek

A 800 éves Zenta címmel nyílt meg hétfő este a zentai Művelődési Ház kiállítótermében a Tisza-kedvelők Nemzetközi Művésztelepének idei kiállítása. Hat vajdasági és egy magyarországi művész alkotásait tekinthetik meg az érdeklődők december 9-ig.

Zenta-800-web

Vrábel János tekerőlanton előadott, hangulatos alkalmi produkciójával vette kezdetét a Tisza-kedvelők Nemzetközi Művésztelepének kiállításmegnyitója. Központi témája ezúttal a 800 éves Zenta volt, amit a művészek a legkülönfélébb technikákkal örökítettek meg alkotásaikon. Mezei Erzsébet, zentai résztvevő: “Gyurkovics Hunor külön kérése volt, hogy ne azt hozzam, amit ott készítettem, ott akrilképeket készítettem, de mivel engem grafikusként tart számon, ezért monotípiákat hoztam, kicseréltük a képeket, ez már évek óta így történik.”

A kiállított képeken Zenta mellett Szeged és környéke is megjelenik.
Nagy Károly, szegedi résztvevő: “Ezek vászonra festett képek, olajjal, illetve akrillal, három napot voltam csak itt, mert máshonnan jöttem, hamarabb nem tudtam jönni, így kész munkákat hoztam, Szeged környéki jelenetek ezek.”

A szervezők fontosnak tartják, hogy minél több helyről érkezzenek a résztvevők a művésztelepre. Vörös Attila, a Tisza-kedvelők Egyesülete alelnöke: “Hazánkból topolyai, szabadkai, újvidéki, zentai alkotók vannak, Magyarországról Szeged és Gödöllő képviselteti magát, és mindig próbáljuk a Tiszát, illetve Zentát belevinni az alkotói folyamatba, és az alkotásokon látszik, hogy ez többé-kevésbé sikerül, illetve, hogy hogyan látják mások a mi zentaiságunkat.”

A művésztelepnek sokféle hozadéka van az alkotók számára.
Gyurkovics Hunor, a Tisza-kedvelők Nemzetközi Művésztelepe művészeti vezetője: “Valamennyien azért jövünk ide, hogy találkozzunk régi barátokkal, ismerősökkel, és újakkal is ismerkedjünk, úgyhogy ez esetben is gondolom, hogy ez volt a lényeg.”

A kiállítás december 9-éig délelőttönként 10 és 12, délutánonként pedig 17 és 19 óra között várja a látogatókat a zentai Művelődési Ház kiállítótermében. A tárlat anyagát a tervek szerint a későbbiekben Magyarkanizsán, Topolyán és Szabadkán is kiállítják.

Forrás: Pannon RTV