Lehet-e magányosan boldog az ember?

Múzeum utca 7., Budapest, 1088 Ismeretterjesztő

Boldogságkeresésről szóló sorozatunkban idén azt próbáljuk körüljárni, hogy saját elégedettségünk, harmóniánk hogyan és mennyire függ másoktól és a körülöttünk lévő környezettől.

Részvételi díj: belépő egy előadásra 1000 forint
Érdeklődés: Veress Ágnes 30-97-11-827

4.előadás december. 21. szerda
Intimitás a párkapcsolatban – hol veszítjük el a bizalmat? Komáromi Éva
A kötődések egy része velünk született, nagyobb részét viszont tanuljuk, és ezek mentén alakítjuk ki újabb kötődéseinket. Aki ezt „rosszul” tanulta meg, az fél az egyedülléttől, az esetleges sérülésektől, a folyamatos megalázottságtól és szégyenérzettől – és fél az öleléstől, intimitástól. Az előadás mélyebb rálátást ad a jól működő egészséges kapcsolatra, megismertet az intimitás kritériumaival. Továbbá körüljárja az “álkapcsolatokból” kivezető lehetséges utakat. Komáromi Éva: klinikai és addiktológiai szakpszichológus

5.előadás jan. 12. Szex és boldogság Hoyer Mária
Vajon tényleg mindenki érti és tudja, hogy mit miért tesz a szexualitás területén? Valóban mindent szabad csinálni és minden megengedett annak érdekében, hogy boldogok legyünk? A szexualitás, mint alapvető emberi motiváció jó, ha nem válik fogyasztási cikké és nem aktuális divatoknak és piaci érdekeknek rendelődik alá. Az előadás ebben az egyszerű kérdésben segít eligazodni a bonyolulttá váló mindennapokban. Hoyer Mária: klinikai és addiktológiai szakpszichológus, Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Alapozó Egészségtudományi Intézet Alkalmazott Pszichológia Tanszékének a vezetője, főiskolai docens.

6.előadás január. 26. Szex és nyugdíj – az időskori szexualitás – Hevesi Kriszta
A filmekben szinte soha nem látni olyat, hogy egy középkorú házaspár szeretkezne – ez a média számára unalmas és vállahatatlan – ellenben fiatalok és tilosban járó szeretők szenvedélyes együttléteit gazdagon ábrázolják. Az idős kori szex tabutéma, és ez a hálószobáinkba is beférkőzik. Riadtan vágyunk fiatalok maradni, s szorongunk testünk tökéletlensége miatt – és talán lemondunk életünk egy fontos szeletéről, elhisszük, hogy nekünk ez már nem jár, nem való. Az előadás számos külföldi felmérés meglepő eredményeit is ismerteti. Hevesi Kriszta közgazdász, újságíró, pszichológus, sportszakpszichológus és egészségfejlesztő szakpszichológus. Az ELTE PPK oktatója.

7.előadás Február 9. Boldogságkeresés a világhálón Unoka Zsolt
Hálózatok működtetik a társadalmat és a gazdaságot. A virtuális térben világháló köt össze minket. De vajon mindez mennyire írja át az emberi kapcsolatokat? Behálózva a személyiségünk is változik? Több barátunk lesz? Netán egymástól elidegenedve magányosabbá válunk? E kérdésekre is választ keres az előadás, amely részben a Hány barátod is van? című pszichológiai tanulmányköteten alapul. Unoka Zsolt pszichiáter, pszichoterapeuta, a pszichiátriai rehabilitáció szakorvosa, kognitív viselkedésterapeuta, pszichoanalitikus, a Semmelweis Egyetem Pszichoterápiás Részlegének osztályvezető főorvosa.

8.előadás febr. 23. Magány és társadalom Csepeli György
Nem tudunk igazán magányosak lenni, hiszen életünk legelső pillanatától kezdve társaktól, másoktól függ életünk. Felnőttként hálózatokban élünk, kik (kevesen), sokakhoz kapcsolódva, kik (sokan) kevesekhez kapcsolódva. Kapcsolataink azonban nem a természettől valóak, tőlünk függ, hogy a kapcsolatokban gazdag “szociális burzsoákhoz”, vagy a kapcsolatokban szegény “szociális proletariátushoz” tartozunk-e inkább. Az előadásban a kapcsolatépítő stratégiákról, a bizalomról, az önépítésről, a sikeres társas szereplés titkairól lesz szó.
Csepeli György szociálpszichológus, szociológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Interdiszciplináris Társadalmi Kutatások Doktori Programjának alapítója, vezetője, a Magyar Szociológiai Társaság elnöke.

 

Forrás: facebook.com