(I)gazság és egyenlő(tlen)ség

ELTE TáTK Konferenciaterem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, -1.75.) Politika, jog

Az ELTE Társadalomtudományi Kar, a Göncz Árpád Alapítvány és a Közép-Európai Egyetemen működő Blinken OSA Archívum fiataloknak szóló, hat alkalomból álló vitasorozatot szervez 2016 tavaszától „Petőfi Kör 2016” címmel. A sorozat következő alkalmán, 2016. április 14-én Szikra Dorottya, a TáTK Szociálpolitikai Tanszékének adjunktusa és Szilvay Gergely, a Mandiner újságírója adnak elő, az előadás és a vita középpontjában ezúttal „az (i)gazság és egyenlő(tlen)ség kérdése” áll.

A program a következő kérdéseket járja körbe: milyen típusú és mértékű egyenlőtlenség tekinthető elfogadhatónak, és melyek azok az egyenlőtlenségek, amelyeknek a kompenzálására, kiegyensúlyozására, megszüntetésére köteles az állam és az egyén is törekedni? Milyen mértékben? Melyek az egyenlőtlenség azon formái, amelyek erkölcsileg elfogadhatatlanok, jogot sértenek?

A 2016 márciusában indult programsorozat Magyarország aktuális társadalmi kérdéseit vizsgálja, olyan, többféleképpen definiálható értékekhez kapcsolódó fogalmakat körbejárva, mint a szabadság, az egyenlőség, a szolidaritás, illetve a hazaszeretet. Az egyes témákat a tudományos élet egy-egy képviselője vezeti fel, melyet a közönség aktív részvételével folytatódó beszélgetés, a vélemények ütköztetése követhet. A Petőfi Kör 1956-ban elsősorban szakmai vitafórumként indult, látszólag merőben szakpolitikai kérdéseket vetett föl. A viták során azonban valójában az akkori politikai rendszer alapértékeiről, erkölcsi alapjairól folyt a diskurzus – a szervezők ezzel a programsorozattal szeretnék újraindítani a Petőfi Kör vitáit.

Facebook

Időpont:
 2016. április 14. 18:00
Helyszín: ELTE TáTK Konferenciaterem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, -1.75.)
Petőfi Kör 2016

Forrás:  www.elte.hu