Előadások a Báv Amanet szervezésében

Bocskai-ház, Kolozsvár Gazdaság, idegenforgalom

Előadások a Báv Amanet szervezésében

A luxust és a kifinomult ízlést szimbolizáló gyémántról, csillogó brillekről és karórákról, valamint az erdélyi ötvösség történetéről szervez előadásokat a BÁV Amanet a Kolozsvári Magyar Napok keretében, a Bocskai-ház Óváry-termében.

2016. augusztus 18., csütörtök 17.00
A divatos órák világa – Antal Péter óraszakértő és gyűjtő előadása

Férfiaknál általános érvényű alapszabály: „Minél kevesebb, annál jobb!” A jegygyűrűn és az esetleges mandzsettagombon kívül a karóra az a kiegészítő, ékszer, ami egy férfiöltözet elengedhetetlen darabja. Árulkodik a férfi stílusáról, társadalmi státuszáról. Előadásunk során bemutatjuk az óraipar múltját a nagy márkák történetén keresztül. Körüljárjuk, hogy milyen márkákat, modelleket érdemes vásárolni és mennyiért, illetve melyek azok az értékálló darabok, amelyek befektetésként is megállják a helyüket.

2016. augusztus 19., péntek, 11.00
A divatos nő ékszerei, a brill csábító csillogása – Hercsik Anita ékszer- és drágakőszakértő előadása

Marilin Monroe ótatudjuk, hogy „A gyémánt a nő legjobb barátja!” De hogyan is keletkezik az ékszerek királynője? Mi a különbség a gyémánt és a brill között? Mi az a fantázia-csiszolás? Miről árulkodik a gyémánt tisztasága? Előadásunk során beavatjuk a gyémántok és brillek sokszínű, zárványokban és értékekben gazdag világába. Bemutatjuk a leghíresebb gyémántokat, brilles ékszereket, és kitérünk arra is, hogy hol és hogyan érdemes viselni a drágaköveket.

2016. augusztus 19., péntek,16.00
Az erdélyi ötvösség és nemesfémművesség rövid története – Fekete Krisztián, a BÁV Zrt. Zálogszakértőjének előadása

Az előadás a méltán híres erdélyi ötvösség történetét vázolja fel, a fontosabb korszakok, műhelyek, kiemelkedő mesterek munkásságát követve. A nagyötvös központok közül – már a helyszín okán is – a kolozsvári céhek jelentősebb mesterei és alkotásaik kerülnek a középpontba. Egy utazásra hívjuk Önt, ahol a köz- és magángyűjteményekben található ötvösremekeken keresztül ismerheti meg az erdélyi ötvösség történetét egészen a 20. századig.