Cégek és civilek viszonya

1123 Budapest Ráth György utca 4. Gazdaság, idegenforgalom

CÉGEK ÉS CIVILEK VISZONYA: HOSSZÚ TÁVÚ KAPCSOLAT VAGY EGYÉJSZAKÁS KALAND?

Milyen meglévő példák, stratégiák léteznek a vállalatok társadalmi felelősségvállalására?

Melyek azok az értékek, mik azok az érdekek, és kinek az érdeke amik mentén létrejönnek együttműködések a for-profit és a civil szektor szereplői között? Miért éri meg a cégeknek civileket támogatni, mi motiválja őket? Hogyan döntik el, hogy kiket támogatnak?

Mik azok a tényezők, amelyek gátolhatják, lelassíthatják a két szektor egymáshoz való közeledését? Mik okozhatnak nehézséget az együttműködésben? Hogyan válhat egy civil szervezet hosszú távú stratégiájának részévé a vállalatok társadalmi felelősségvállalása? Fontos-e, hogy hosszú távú partnerségek alakuljanak ki? Elvárnak-e és ha igen, mit várnak el a vállalatok a támogatásért cserébe?

Nyitott műhely
2016. április 18. 18.00-21.00
1123 Budapest Ráth György utca 4.

Meghívott vendégeink:
Faix Csaba (Prezi-PR Manager),
Lakatos Sándor (Inest Nonprofit Kft-vállalatfejlesztésért és fenntarthatóságért felelős ügyvezető, Nova-Papír Zrt.-CEO),
Lévai Gábor (Civil Support-ügyvezető),
L. Ritók Nóra (Igazgyöngy Alapítvány-alapító, igazgató)
Polgár András (Polgár Alapítvány-alapító)

Moderátor: Fertetics Mandy
(Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért, bcsdh, szakmai vezető)

A Katalizátor Hálózat célja, hogy elősegítse a Magyarország leghátrányosabb kistérségeiben élő emberek társadalmi integrációja érdekében munkálkodó állami, egyházi, civil és piaci szervezetek, illetve programok közötti szinergikus kapcsolatok kialakulását, a párhuzamos tevékenységek hálózatba rendeződését. A Közszociológiai Műhely a Katalizátor Hálózat, az MTA TK Kisebbségkutató Intézete, a Motiváció Műhely és a Badur Alapítvány együttműködése révén létrejövő rendezvény-sorozat, melynek eseményei 2015. októberétől 2016. májusáig minden hónap harmadik hétfőjén rendezik meg a Nyitott Műhelyben.

Forrás: www.civilhirugynokseg.hu