PUCK NEMZETKÖZI BÁB- ÉS MARIONETTSZÍNHÁZAK FESZTIVÁLJA
A Puck Nemzetközi Báb- és Marionettszínházak Fesztiváljának idei kiadására a szervezők 22 előadással és 32 fellépéssel készültek, melyeket a hazai társulatok mellett Oroszországból, Dániából, Magyarországról, Moldova Köztársaságból és Szlovéniából érkező művészek adnak elő. Alább olvasható a részletes program.
HÉTFŐ, OKTÓBER 17.
9:30, 11:30 – STAN BOLOVAN – Regina Maria Színház, Arcadia Társulat, Nagyvárad – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
10:00, 11:30 – ÖRÖK FIATALSÁG ÉS ÖRÖK ÉLET – Merlin Bábszínház, Temesvár – a DIÁKMŰVELŐDÉSI HÁZBAN
10:00, 11:30 – MIMORÓZART – nonverbális előadás – Puck Bábszínház, Kolozsvár – a ZUG.zone-ban
10:00 – ÉNEKELJ, TÜCSÖK! – Guguţă Állami Bábszínház, Kisinyov, Moldova Köztársaság – a monostori DACIA MOZIBAN
18:00 – MÍG MEG NEM HALTAK – Nagybányai Állami Színház – a monostori DACIA MOZIBAN
KEDD, OKTÓBER 18.
9:30, 12:00 – A HÓEMBER – Ţăndărică Színház, Bukarest – a LUCIAN BLAGA NEMZETI SZÍNHÁZBAN
9:30, 11:30 – A HÓKIRÁLYNŐ – Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház, Marosvásárhely – a GHEORGHE DIMA ZENEAKADÉMIÁN
10:00 – AZ ELALTATOTT ERDŐ SZÉPSÉGE – Puck Bábszínház, Kolozsvár – a monostori DACIA MOZIBAN
10:00 – A HÓKIRÁLYNŐ – AnimaArt, Kolozsvár – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
11:00 – TESSÉK ENGEM MEGMENTENI! – magyar nyelvű előadás – Vojtina Bábszínház, Debrecen, Magyarország – a MAGYAR OPERÁBAN
17:00 – Egy fesztivál képekben – kiállításmegnyitó a szabadkai Nemzetközi Gyermekszínházi Fesztiválon készült képekből – a SZABÓK BÁSTYÁJÁBAN
18:00 – HOGY TUDSZ A SEMMIBŐL MINDENT LÉTREHOZNI – nonverbális előadás – Szentpétervári Kvam Társulat, Oroszország – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
SZERDA, OKTÓBER 19.
9:30, 11:30 – A KIS HABLEÁNY – „Căluțul de mare” Bábszínház, Konstanca – a LUCIAN BLAGA NEMZETI SZÍNHÁZBAN
10:00 – A BRÉMAI MUZSIKUSOK – magyar nyelvű előadás – Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház, Marosvásárhely – a monostori DACIA MOZIBAN
10:00, 12:00 – APAKALAND – magyar nyelvű előadás – Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
15:00 – A BÁB ÉS A BÁBOS – TALÁLJUNK OPTIMÁLIS HATÁRT KETTEJÜK KÖZÖTT – interaktív tanácskozás Szentirmai László irányításával – a SZABÓK BÁSTYÁJÁBAN
18:00 – A HÁZ – angol nyelvű előadás – Sofie Krog Színház, Dánia – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
CSÜTÖRTÖK, OKTÓBER 20.
10:00 , 11:30 – AZ ÉGIG ÉRŐ FA – magyar nyelvű előadás – Szigligeti Színház, Lilliput Társulat, Nagyvárad – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
10:00, 11:30 – HAMUPIPŐKE – Gulliver Bábszínház, Galac – a DIÁKMŰVELŐDÉSI HÁZBAN
10:00 – AZ ÓRIÁS RETEK – Așchiuță Bábszínház, Pitesti – a monostori DACIA MOZIBAN
18:00 – HÓFEHÉRKE – angol nyelvű előadás – Mini Színház, Ljubliana, Szlovénia – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
PÉNTEK, OKTÓBER 21.
9:30, 11:30 – A KIS MUCK – Prichindel Bábszínház, Gyulafehérvár – a GHEORGHE DIMA ZENEAKADÉMIÁN
10:00 – MECHANIKUS HERCEGNŐ – Ciufulici Bábszínház, Ploiesti – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
17:00 – METAMORFÓZISOK – Arlechino Bábszínház, Brassó – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
19:00 – A román színművészet jelenléte a szabadkai Nemzetközi Gyermekszínházi Fesztiválon – értekezlet SLOBODAN MARKOVIC, a szabadkai Nemzetközi Gyermekszínházi Fesztivál igazgatójának – a zsűri elnökének – vezetősével – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
20:00 – DÍJÁTADÓ GÁLA – a PUCK BÁBSZÍNHÁZBAN
*Versenyprogramban szereplő előadások