A képlet – könyvbemutató és előadás

Csíkszereda Tudomány, oktatás

Barabási Albert-László: A képlet – könyvbemutató és előadás

2018. október 5-én, pénteken 16:30-tól a Sapientia Erdélyi Magyar Tudománegyetem, Csíkszeredai Kara és a Pro Scientia Siculorum Egyesület vendége lesz Barabási Albert-László magyar fizikus, hálózatkutató, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja.

📌Az esemény helyszíne a Szakszervezetek Művelődési Háza, Csíkszereda.

▶️▶️Az előadás ingyenes, de előzetes regisztráció szükséges, az online regisztrálási itt elérhető: https://goo.gl/BwNvg7

Barabási a nemrégiben megjelent könyve kapcsán tart előadást Csíkszeredában. A képlet – A siker egyetemes törvényei című könyvét, Halmos Ádám, a Libri Könyvkiadó igazgatója méltatja, ezt követően pedig Barabási Albert-László beszél kutatói munkájáról.

Az esemény szervezői:
📌️Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Csíkszeredai Kara
📌Pro Scientia Siculorum Egyesület

⭐⭐A könyvről és az előadóról⭐⭐
MI VÉGEZTÜK EL A MUNKA OROSZLÁNRÉSZÉT, MÉGIS MÁS KAPTA A DICSÉRETET. REMEKÜL JÁTSZOTTUNK A MECCSEN, DE MINTHA EZT RAJTUNK KÍVÜL SENKI NEM VETTE VOLNA ÉSZRE. FANTASZTIKUS ÖTLETTEL ÁLLTUNK ELŐ A MUNKAHELYÜNKÖN, MÉGIS VALAKI MÁST LÉPTETTEK ELŐ. MIÉRT?

Az életben gyakran tapasztaljuk, hogy a kimagasló teljesítmény és a siker nem feltétlenül jár kéz a kézben. Barabási Albert-László, a hálózatok világhírű kutatója legújabb könyvében a tudósokra jellemző kíméletlen logikával tárja fel előttünk a siker kollektív természetét, azaz hogy a siker valójában annak függvénye, hogy mit gondolnak rólunk a többiek, és hogyan reagálnak a cselekedeteinkre.

A KÉPLET című könyv a mindennapi életből vett példák segítségével világítja meg a siker törvényszerűségeit: azokat a törvényeket, amelyek alapján megdöbbentő pontossággal jósolható meg, hogy adott feltételek között ki lesz valóban sikeres, és miért. Barabási Albert-László révén megismerhetjük a siker titkos képletét, s ezáltal választ kapunk arra is, mi magunk hogyan lehetünk sikeresek.

Barabási Albert-László 1967-ben született Erdélyben. Egyetemi tanulmányait Bukarestben kezdte, majd a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemen diplomázott fizika szakon. Doktori fokozatát a Bostoni Egyetemen szerezte meg.
A komplex hálózatok elméletének kutatásával vívott ki magának nemzetközi elismerést, és ma már az egyik legsikeresebb magyar kutatóként tartják számon. A legrangosabb tudományos folyóiratokban publikál. A Magyar Tudományos Akadémia és az Akademie Europeae külső tagja, az egyesült állomokbeli Northeastern Egyetemen működő Komplex Hálózati Kutatóközpont vezetője, a Harvard Egyetem és a Közép-európai Egyetem oktatója.