Szakmai értékelők figyelmébe

Ungvár

Az „Egán Ede” Kárpátaljai Gazdaságfejlesztési Központ” Jótékonysági Alapítvány pályázati felhívása egyéni vállalkozók, valamint mikro- és kisvállalkozások kapacitásbővítési, innovációs támogatására a mezőgazdaság, a vállalkozásfejlesztés és a turisztika területén kiírt pályázatok elbírálásában részt vevő szakmai értékelők kiválasztására

1. A pályázat célja

A támogatási rendszer versenyképességének lényeges eleme a közjót eredményesen szolgáló értékelési-ellenőrzési rendszer biztosítása. A mezőgazdaság, a vállalkozásfejlesztés és a turisztika területén várhatóan nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az Alapítvány minden pályázati szakterületen ki kívánja építeni szakértői hálózatát.

Egy-egy pályázat értékelését több felkért szakértő végzi párhuzamosan. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői hálózatból kiválasztott szakértővel az Alapítvány eseti megbízási szerződést köt.

A szakmai értékelők bérezése az elbírált pályázati beadványok számának megfelelően történik. A bírálót a pályázatok bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozhatja, ugyanakkor titoktartási kötelezettség terheli.

A következő szakmai területeken tapasztalattal, referenciával rendelkező szakemberek jelentkezését várjuk:

  1. idegenforgalmi szakemberek;
  2. közgazdászok (pénzügyi szakemberek);
  3. mezőgazdászok (általános szakirány);
  4. jogászok.
 2. A pályázat beadási ideje:

2016. augusztus 15–augusztus 22.

Pályázni kizárólag a www.eganede.com honlapon található űrlap papír alapú kitöltésével lehet, melyet az alapítvány irodáiban nyújthatnak be. Az adatlaphoz mellékelni kell a benyújtandó dokumentumok fénymásolt változatát.

 3. Pályázati feltételek:
  1. magyar nyelvű munkavégző-képesség;
  2. felsőfokú iskolai végzettség;
  3. büntetlen előélet;
  4. a bírálónak a pályázat értékelési folyamatában az Alapítvány rendelkezésére kell állnia;
  5. releváns szakmai és/vagy projekttapasztalat;
  6. a pályázatokat elbíráló szakemberek nem vehetnek részt a pályázatokon mint pályázó, beszállító, kivitelező vagy szolgáltató, pályázatíró vagy tanácsadó.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  1. PhD-végzettség az adott szakterületen;
  2. cégvezetői tapasztalat;
  3. az aktuális pénzügyi-számviteli törvények ismerete;
  4. pályázatírói vagy pályázatbírálói tapasztalat.
 4. Pályázáshoz szükséges dokumentáció, amelyet az űrlaphoz csatolni kell:
  1. szakmai önéletrajz;
  2. motivációs levél;
  3. az iskolai/egyéb releváns végzettséget igazoló dokumentumok;
  4. aláírt nyilatkozat, amely a következőket tartalmazza:
  • a pályázó büntetlen előéletű;
  • a pályázó ellen nem folyik büntetőeljárás;
  • nem áll fenn összeférhetetlenség esete (az Alapítvány pályázatain nem vesz részt mint pályázó, beszállító, kivitelező vagy szolgáltató, pályázatíró vagy tanácsadó);
  • a pályázati űrlapba foglalt adatok, a beadvány mellékletei pontosak és megfelelnek a valóságnak;
  • rendelkezésre állás meghatározása (óra, pályázat /nap);
  1. a szakmai tapasztalatot alátámasztó dokumentumok fénymásolt változata;
  2. az előnyt bizonyító dokumentumok fénymásolt változata (PhD-diploma, értékelői szerződés első oldala, cégvezetői tapasztalatot alátámasztó dokumentum stb.).

 

A szakértői pályázati űrlapon szereplő főbb adatok:

  1. a bíráló elérhetősége és személyi adatai, melyek egy adott véleményezésre, értékelésre kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek;
  2. a szakmai értékelő által vállalt, megfelelő tapasztalattal és referenciával alátámasztott szakterület(ek), hogy mindenki a szakterületének leginkább megfelelő feladat elvégzésére kapjon felkérést;
  3. a bíráló jelenlegi és korábbi munkahelyei, érdekkapcsolatai (az adott bírálattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettsége(i), tudományos fokozata(i), valamint legfontosabb publikációi és szellemi alkotásai, amelyek a bíráló szakmai tapasztalatát mutatják.

 

Forrás: eganede.com