Ipari kutatás-fejlesztési pályázat

Hazai

Magyar-Izraeli ipari kutatás-fejlesztési co-funding együttműködési pályázat / TéT_15_IL

A pályázati felhívás címe:
MAGYAR-IZRAELI IPARI KUTATÁS-FEJLESZTÉSI
CO-FUNDING EGYÜTTMŰKÖDÉSI PÁLYÁZAT
A pályázati felhívás kódszáma: TéT_15_IL
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (továbbiakban NKFI Hivatal) pályázatot hirdet magyar-izraeli együttműködésben folyó ipari kutatás-fejlesztési projektek támogatására, az NKFI Hivatal és az izraeli ISERD- Directorate for EU R&D közös nemzetközi kutatási együttműködési programja keretében.
A felhívás olyan kutatás-fejlesztési projektek megvalósítását támogatja, amelyek magyar és izraeli vállalkozások, vagy azok által vezetett konzorciumok hatékony együttműködésével valósulnak meg. Kutatási konzorciumot vállalkozások, költségvetési kutatási szervezetek és/vagy nonprofit kutatási szervezetek alkothatnak.
Az együttműködés keretében az NKFI Hivatal vállalja, hogy:
– a pályázati felhívás feltételeinek megfelelő projekteket összesen 310 930 000 forint vissza nem térítendő támogatásban részesíti a rendelkezésre álló forrás erejéig;
– az előleggel kapcsolatos feltételeknek megfelelő támogatott projekteknek a projekt elszámolható költségei legfeljebb 75%-ának (államháztartáson belüli kutatási szervezetek esetében legfeljebb 90%-ának) megfelelő előleget biztosít.

A pályázatot benyújtó szervezet az együttműködés keretében vállalja, hogy:
– projektje megvalósításával hozzájárul a nemzetközi kutatási, fejlesztési és innovációs együttműködés erősítéséhez;
– a kapott támogatáson felül önerőből finanszírozza a projektet.

Jelen felhívás magába foglalja a magyar-izraeli, magánszektorban megvalósuló ipari kutatás-fejlesztésben történő kétoldalú együttműködési megállapodás keretében meghirdetésre kerülő pályázati felhívás általános szabályozását.

1. A TERVEZETT FEJLESZTÉSEK HÁTTERE
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból (a továbbiakban: NKFI Alap) nyújtott támogatások célja, hogy kiszámítható forrást biztosítsanak a magyar gazdaság innovációjának ösztönzésére, és lehetővé tegyék a gazdaság és a társadalmi élet területein hasznosuló kutatás és fejlesztés erősítését, a hazai és külföldi kutatási eredmények hasznosítását, az innovációs infrastruktúra és annak körébe tartozó szolgáltató tevékenységek fejlesztését, a Széchenyi 2020 programban meghatározott célkitűzésekkel összhangban.
Jelen célkitűzések megvalósításának érdekében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (a továbbiakban: NKFI Hivatal) pályázatot hirdet “Magyar-izraeli ipari kutatás-fejlesztési co-funding együttműködési pályázat” címmel.
1.1. A pályázati felhívás indokoltsága és célja
A pályázat célja a hazai partnerek támogatása olyan magyar-izraeli együttműködésben megvalósuló K+F+I projektekben, amelyek eredményeként új, vagy továbbfejlesztett, piacorientált termékek és szolgáltatások jönnek létre az alábbi fókusztémákon belül:
– Fenntartható és tiszta technológiák (Sustainable and clean technologies)
– Mezőgazdasági és élelmiszeripari technológiák (Bio-Agro – agriculture and food technologies)
– Infokommunikáció (ICT)
– Biotechnológia és orvosi műszerek (Biotech and medical devices)
Az izraeli-magyar nemzetközi együttműködésben megvalósuló projekteknek egyértelmű versenyelőnyt és hozzáadott értéket kell képviselniük (pl. a témáról szóló ismeretek gyarapítása, üzleti lehetőségbővülés, K+F infrastruktúrához való hozzáférés stb.) A közös projektnek mindkét fél számára egyaránt fontosnak kell lennie és mindkét országnak támogatnia kell. A projekten belüli költségmegosztás a partnerek közti munkamegosztást tükrözi.
1.2. A rendelkezésre álló forrás
A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg a pályázaton eredményesen szereplő pályázók számára az NKFI Alapból összesen 310 930 000 forint támogatást biztosít.
A támogatott pályázatok várható száma e felhívás keretében: 4-8 darab.
1.3. A támogatás háttere
Jelen felhívást az NKFI Alap terhére a költségvetési törvény (2014. évi C. törvény) NKFI Alap fejezetének 2. (Nemzetközi együttműködésben megvalósuló innováció támogatása) címén az NKFI Hivatal hirdeti meg.

2. ÜGYFÉLSZOLGÁLAT ELÉRHETŐSÉGE
NKFI Hivatal pályázati ügyfélszolgálatának e-mail címe:
Az NKFI Hivatal pályázati felhívásaival, a támogatási kérelmek benyújtásával, valamint a támogatási szerződésekkel és azok módosításával kapcsolatos információk az NKFI Hivatal pályázati ügyfélszolgálatának e-mail és telefonos elérhetőségein keresztül kérhetők.
E-mail elérhetőség:
NKFI Hivatal pályázati ügyfélszolgálati telefonszáma:
+36 (1) 795 9500
NKFI Hivatal pályázati ügyfélszolgálatának levelezési címe:
Az NKFI Hivatal pályázati felhívásaival kapcsolatos bármilyen hivatalos kommunikáció, pályázattal, szerződéssel, szerződésmódosítással kapcsolatos dokumentációk benyújtása az NKFI Hivatal pályázati levelezési címén lehetséges.
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal
1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.
NKFI Hivatal személyes pályázati ügyfélszolgálata:
Szerződéssel, szerződésmódosítással, szakmai beszámolóval, pénzügyi elszámolással kapcsolatos dokumentumokat ügyfélfogadási időben az NKFI Hivatal személyes pályázati ügyfélszolgálatán keresztül is be lehet nyújtani.
Felhívjuk a figyelmet, hogy ügyfélfogadási időn kívül nincs lehetőség a dokumentumok fogadására!
NKFI Hivatal személyes pályázati ügyfélszolgálat (kizárólag dokumentumok átvétele):
1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1. (Green Point 7 irodaház) 2. emelet
Személyes és telefonos pályázati ügyfélszolgálat ügyfélfogadási idő:
H-CS 09:00-16:00
P 09:00-13:00
NKFI Hivatal weboldal: http://nkfih.gov.hu/

3. A PROJEKTEKKEL KAPCSOLATOS ELVÁRÁSOK
Kérjük a projekt előkészítése során vegye figyelembe, hogy a projekteknek meg kell felelniük különösen a következőknek:
3.1. Támogatható tevékenységek bemutatása
K+F projekttámogatás jogcímen:
I. Alkalmazott kutatás
Tervezett kutatás vagy kritikus vizsgálat, amelynek célja új ismeretek és szakértelem megszerzése új termékek, eljárások vagy szolgáltatások kifejlesztéséhez, vagy a létező termékek, eljárások vagy szolgáltatások jelentős mértékű fejlesztésének elősegítéséhez. Magában foglalja komplex rendszerek összetevőinek létrehozását, és beletartozhat a prototípusok laboratóriumi környezetben vagy létező rendszerekhez szimulált interfésszel rendelkező környezetben történő megépítése, valamint kísérleti sorozatok gyártása, amennyiben ez az alkalmazott kutatáshoz és különösen a generikus technológiák ellenőrzéséhez szükséges.
Alkalmazott kutatás tevékenységre kutató-tudásközvetítő szervezet, valamint az a vállalkozás pályázhat, amelynek minimum 1 fő műszaki, természettudományi, orvosi vagy agrár felsőfokú végzettségű, teljes munkaidőben, a pályázat benyújtásakor is foglalkoztatott alkalmazottja van.
Igénybe vett szolgáltatás esetén a szolgáltatást nyújtó vállalkozásnak kell megfelelnie a fenti feltételnek.
Az alkalmazott kutatási költségek tervezésekor 1 embernap esetében kutatóként legfeljebb 8 óra számolható el. Ha a pályázónak vagy alvállalkozójának a 36 hónapos projekt futamidőre 2 fő áll teljes mértékben rendelkezésre, úgy az emberhónapok számánál legfeljebb 2*36 hónap költség tervezhető.
II. Kísérleti fejlesztés
A meglévő tudományos, technológiai, üzleti és egyéb, vonatkozó ismeretek és szakértelem megszerzése, összesítése, alakítása és felhasználása új vagy javított termékek, eljárások vagy szolgáltatások kidolgozása céljából. Ide tartozhatnak például az új termékek, eljárások vagy szolgáltatások fogalmi meghatározását, megtervezését és dokumentálását célzó tevékenységek is.
A kísérleti fejlesztéshez tartozhat az új vagy javított termékek, eljárások és szolgáltatások prototípusainak és kísérleti modelljeinek kidolgozása, illetve kiállítása, az ilyen termékeknek a tényleges működési körülményeket reprezentáló környezetben történő tesztelése és jóváhagyása abban az esetben, ha e tevékenységek elsődleges célja a véglegesnek még nem tekinthető termék, eljárás vagy szolgáltatás továbbfejlesztése. Ide tartozhat a kereskedelmileg felhasználható olyan prototípusok és kísérleti modellek kifejlesztése, amelyek kereskedelmi végterméknek minősülnek, mert előállításuk túlságosan költséges ahhoz, hogy az kizárólag demonstrációs és hitelesítési céllal történjen.
A kísérleti fejlesztésbe még akkor sem tartoznak bele azok a szokásos vagy időszakos változtatások, amelyeket meglévő termékeken, gyártósorokon, előállítási eljárásokon, szolgáltatásokon és egyéb folyamatban lévő műveleteken végeznek, ha e változtatások fejlesztésnek minősülnek.
De minimis jogcímen
III. Nyilvánosság biztosításához kapcsolódó tevékenységek
A projekt során a nyilvánosság tájékoztatására és az elért eredmények elterjesztésére vonatkozó tevékenység.
IV. Projekt koordinációs tevékenység
A projekt keretében koordinációs tevékenységet kizárólag a nemzeti konzorcium vezetője végezhet.
V. Piacra jutás
– piaci megjelenés (vásárokon, kiállításokon való részvétel),
– marketingeszközök elkészítése, beszerzése,
– formatervezés,
– marketing munkatárs alkalmazása.
VI. Iparjogvédelmi tevékenység támogatása
Szellemi tulajdon védelméhez kapcsolódó tevékenységek (pl. újdonságkutatás, bejelentés elkészítése, országonkénti/regionális – pl. EU-s/nemzetközi – bejelentéshez, megadáshoz, fenntartáshoz kapcsolódó költségek).

4. A PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSÁNAK FELTÉTELEI
Amennyiben jelentkezni kíván a pályázati felhívásra, kérjük a következő információkat vegye figyelembe.
4.1 Támogatást igénylők köre
Jelen pályázati felhívásra pályázhat:
a) Legalább 1 teljes(365 nap) lezárt üzleti évvel rendelkező gazdasági társaság (GFO: 11X),
b) piacbefolyásoló tevékenységet nem végző, (a 651/2014/EU Biz. rend. 83. pontja szerinti fogalomnak megfelelő) kutatóhelynek minősülő nonprofit szervezet (GFO: 5XX),
c) piacbefolyásoló tevékenységet nem végző költségvetési szerv vagy jogi személyiséggel rendelkező intézménye (GFO: 3XX),
d) az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező vállalkozás (GFO: 226).
Önállóan kizárólag vállalkozások nyújthatnak be pályázatot, A b) és c) pontban megjelölt szervezetek csak az a) és d) pontban szereplő vállalkozásokkal konzorciumot alkotva pályázhatnak.
4.1.1. A konzorciumokra vonatkozó általános feltételek
A co-funding együttműködési pályázat keretében tervezett kutatás-fejlesztés legalább egy magyar és egy izraeli pályázó előzetesen egyeztetett együttműködésével valósulhat meg. Konzorciumi részvétel esetén a konzorciumi tagok száma országonként legfeljebb 5 lehet.
A konzorciumvezető intézmény mindkét országban csak üzletszerű gazdasági tevékenységet elsődleges tevékenységként végző vállalkozás lehet. Egyetem vagy kutatóintézet csak konzorciumi tagként csatlakozhat a pályázathoz.
4.1.2. A nemzeti konzorciumokra vonatkozó általános feltételek
Minden konzorciumi tag részt vesz a pályázat alapvető céljának megvalósításában, továbbá támogatásban részesül. A nemzeti konzorcium célja, hogy lehetővé tegye a komplex, egy önálló pályázó által nem, vagy nem megfelelő hatékonysággal megvalósítható fejlesztések létrehozásához szükséges összefogást, az egyes fejlesztésekkel közvetlenül érintettek bevonását a projekt kidolgozásába, megvalósításába és fenntartásába. Ennek megfelelően – ettől eltérő rendelkezés hiányában – a követelményeknek való megfelelést minden tagra vonatkozóan igazolni kell, valamint minden tagra vonatkozóan meg kell adni a szükséges adatokat, illetve csatolni kell a mellékletekben foglalt igazolásokat, nyilatkozatokat, okiratokat. Nem lehet konzorciumi tag a kizárólag a koordinációs feladatokat és/vagy a nyilvánosság biztosításához kapcsolódó feladatokat ellátni kívánó szervezet.
Konzorciumi tagnak kizárólag önálló jogi személyiséggel rendelkező szervezetek tekinthetők (pl. ha egy egyetem több tanszéke vesz részt a projektben, az egyetem akkor is csak egy konzorciumi tagnak számít). A konzorciumi tagoknak egymástól a Szerződés 107. és 108. cikke alkalmazásában bizonyos támogatási kategóriáknak a belső piaccal összeegyeztethetővé nyilvánításáról szóló 2014. június 17-i 651/2014/EU bizottsági rendelet értelmében függetlennek kell lenniük, a projekt keretén belül egymástól anyagot, szolgáltatást, eszközt, immateriális javakat nem vásárolhatnak.
A nemzeti konzorcium konzorciumi együttműködési szerződéssel jön létre, erre vonatkozóan a konzorcium tagjai kötelesek a konzorciumi szándéknyilatkozatot a projektjavaslat benyújtásával egyidejűleg csatolni. A nemzeti konzorciumi együttműködési szerződéssel a tagok arra vállalnak kötelezettséget, hogy a projektet a projektdokumentációban meghatározott módon közösen megvalósítják. A nemzeti konzorciumot az NKFI Hivatallal szemben a konzorciumvezető képviseli.
A nemzeti konzorcium tagja csak olyan szervezet lehet, amely a pályázati felhívásban meghatározott követelményeknek megfelel és támogatásban részesülhet. Tagcsere csak nagyon indokolt esetben, a konzorcium kérelme alapján, az NKFI Hivatal jóváhagyásával lehetséges. Az új konzorcium jogosultsága, a tagok támogathatósága pályázati felhívás kritériumai alapján felülvizsgálatra kerül.
A projekt megvalósítása során a nemzeti konzorcium bővítése – változatlan támogatási összeg mellett – a konzorcium tagjainak hozzájárulásával és a támogató szervezetek jóváhagyásával történhetú.
4.3. A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje
4.3.1. A pályázatok benyújtásának módja
A pályaművet mindkét országban azonos tartalommal, a partnerrel egyeztetve kell benyújtani. Az együttműködésben résztvevő magyar félnek a jelen felhívásban leírtak szerint, az izraeli félnek az izraeli felhívásban meghatározottak szerint kell pályaművét elkészíteni és beadni. Egyoldalúan benyújtott pályázatok nem fogadhatók el. A pályaműveket angol nyelven kitöltött EUREKA projekt adatlapon is be kell nyújtani, kinyomtatva, aláírva.
A pályázatot (kitöltött projekt adatlapot és a pályázati felhívásban előírt mellékleteket) elektronikus adathordozón (xzip formátumban, kizárólag nem újraírható, írásvédett CD lemezen), illetve a kinyomtatott és cégszerűen aláírt pályázati adatlapot és a mellékleteit együtt, 1 példányban, zárt csomagolásban, ajánlott küldeményként vagy gyorsposta/futárposta (garantált kézbesítési idejű belföldi postai szolgáltatás) igénybevételével kell beküldeni.
A pályázati dokumentáció hitelesítéséül elegendő a projekt adatlapot és mellékleteit cégszerűen aláírni (gazdasági társaságok esetében a cégkivonatnak megfelelő módon, költségvetési szervek esetén gazdasági/pénzügyi vezető ellenjegyzésével is ellátva).
Kérjük, hogy a csomagoláson és a CD lemez tokján jól láthatóan tüntesse fel a felhívás kódszámát (TÉT_15_IL), a pályázó nevét és címét. Kérjük, hogy ellenőrizze a kitöltött adatokat, valamint győződjön meg a kitöltés sikerességéről, az adathordozó épségéről!
A pályázat benyújtására a pályázati felhívás szerinti elektronikus projekt adatlapnak és mellékleteinek az NKFI Hivatal levelezési címére történő benyújtásával van lehetőség, támogatás kizárólag ezen a módon igényelhető. Az elektronikus projekt adatlapot és mellékleteit hiánytalanul, minden kérdésére választ adva és az előírt mellékletek csatolásával kell benyújtani.
A támogatást igénylő a támogatás igénylésével egyidejűleg hozzájárulását adja ahhoz, hogy a támogatás nyújtója a támogatás elnyerése esetén a döntés időpontját, a Kedvezményezett nevét, a projekt címét, a támogatás összegét és a projekt összköltségét nyilvánosságra hozza, valamint a támogatást igénylő által rendelkezésre bocsátott adatokat a vonatkozó jogszabályok figyelembevételével nyilvántartsa és kezelje.
A pályázat benyújtásának az a nap minősül, amikor a postai bélyegző szerint a pályázatot ajánlott küldeményként postára adták. Ha ez nem állapítható meg egyértelműen, a benyújtási határidő igazolása az eredeti ajánlott szelvény bekérésével történik.
Felhívjuk a figyelmet, hogy:
a) A projekt adatlap sem tartalmában, sem alakjában nem változtatható. Megváltoztatott formátumú, valamint kézzel írott adatlap feldolgozására nincs lehetőség!
b) A projekt adatlapot és mellékleteit a támogatást igénylő kizárólag a pályázati felhívásban meghatározott elektronikus alkalmazással készítheti el, és a pályázati felhívásban meghatározott módon nyújthatja be. A kitöltő program letölthető az nkfih.gov.hu honlapról. A program lehetővé teszi a projekt adatlap elektronikus kitöltését és adathordozóra mentését.
c) A projekt adatlap kizárólag xdat/xzip formátumban fogadható el, a pdf formátumban benyújtott projekt adatlap feldolgozására nincs lehetőség. Az xdat/xzip fájlban csatolt adatlap nem lehet üres, és a megfelelő pályázati felhívásra kell vonatkoznia.
d) A projekt adatlap kitöltésekor ügyelni kell a projekt adatlap oldalain és a pályázati felhívásban megadott tartalmi és terjedelmi követelmények pontos betartására.
e) A pályázat benyújtását követően a pályázat tartalmi elemeinek változtatására nincs lehetőség. Az ilyen jellegű módosítási igények nem vehetők figyelembe.
f) A pályázat benyújtását követően az ellenőrzésre feljogosított szervek megkezdhetik a projekt ellenőrzését!
Az NKFI Hivatal fenntartja a jogot, hogy jelen felhívást módosítsa, illetve a benyújtási határidő előtt felfüggessze vagy lezárja, ha
a) a jogszabályi környezet alakulása ezt indokolja
b) a támogatásra rendelkezésre álló kötelezettségvállalási keret kimerül, vagy annak kimerülése előre jelezhető.
Ha a felfüggesztés dátuma előtt beérkezett projektjavaslatokról hozott döntést követően a támogatásra rendelkezésre álló keret nem merült ki, a felfüggesztést meg lehet szüntetni, és új benyújtási határidőt lehet meghatározni.
A felhívás módosításáról, felfüggesztéséről vagy lezárásáról az NKFI Hivatal indoklással ellátott közleményt tesz közzé a http://nkfih.gov.hu oldalon. A benyújtási lehetőség felfüggesztése az erről szóló tájékoztató megjelenését követő harmadik naptól lehetséges.
4.3.2. A pályázatok benyújtásának helye
A pályázatokat az NKFI Hivatal pályázati ügyfélszolgálatának levelezési címére kell beküldeni:
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal
1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a pályázatok személyes benyújtására nincs lehetőség!
A pályázat benyújtására kizárólag elektronikusan nincs lehetőség.
A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatban további információk az NKFI Hivatal honlapján találhatók, valamint felvilágosítás kérhető telefonon vagy e-mailen az NKFI Hivatal pályázati ügyfélszolgálatán.
4.3.3. A pályázatok benyújtásának határideje
A pályázatok benyújtásának határideje: 2016. május 16.
Támogatás a rendelkezésre álló keret erejéig nyújtható.
http://nkfih.gov.hu/palyazatok/felhivasok/2015/magyar-izraeli-tet/magyar-izraeli-ipari
A fenti kiírást terjedelmi okokból rövidítettük, az eredeti a szövegben található webcímen elérhető. (A Szerk.)

A pályázattal kapcsolatos dokumentumok:
Magyar-izraeli ipari kutatás-fejlesztési együttműködési pályázat (858 KB)
KitoltoPKR_TET15IL_v2.0.0.647 (7972 KB)

 

Forrás: pafi.hu