Future Makers

Hazai
Future Makers Szabályok 2018


Általános és nevezési szabályok

I. Pályázók köre, a pályázás feltételei
1. A versenyre olyan három fős, 12-16 éves fiatalokból álló csapatok jelentkezését várjuk, akik szeretnék megméretni magukat egy kreatív programozóversenyen.
2. A verseny alsó korhatára 12 év, amit a pályázónak 2018. október 1-ig kell betöltenie. Felső korhatár 16 év, vagyis a pályázó 17. életévét 2018. október 1-je után kell betöltse.
3. A versenyre magyarországi állandó lakcímmel rendelkező diákok jelentkezhetnek.
4. A zsűri és a verseny szervezésében résztvevő személyek családtagjai nem pályázhatnak.
5. A versenyen való részvétel ingyenes.
6. A verseny nyelve magyar.

II. Pályamunkák elkészítése és benyújtása
7. A nevezés feltétele, hogy a csapatok kitöltsék a nevezéshez szükséges kérdőívet, felöltsék a pályaművüket és egy videót.
8. A kutatási kérdőív névtelenül kerül kiértékelésre.
9. A verseny két fordulóból áll.
10. Az első fordulóban csapatonként egy pályaművet kell elkészíteni, valamint egy videót feltölteni, az alábbiak szerint:
a. Olyan technológai megoldásokat várunk tőletek, amelyek közösségi és gazdasági haszna a társadalom egésze számára fontos, és nem egyének, vállalatok vagy befektetők számára.
Elsősorban Scratch vagy AppInventor fejlesztői környezetben kidolgozott projekteket (tehát nem csak ötleteket, hanem kidolgozott felületeket!), vagy weboldalakat várunk.
Kérjük, azt is írjátok le nekünk, hogy miért tartjátok fontosnak az adott problémát és annak megoldását egy kisebb vagy nagyobb közösség, vagy akár az egész társadalom szempontjából.
Minden pályamű ugyanazon értékelési szempontok alapján kerül pontozásra, értékelésre, ezeket lásd az Értékelési útmutatóban.
b. A munkákat Scratch-ben, AppInventor-ban kell elkészíteni vagy egy weboldalt fejleszteni.
A fejlesztés során egyaránt használható a Scratch online és asztali verziója. Mindkettő elérhető a http://scratch.mit.edu linken keresztül. A Scratch-ben elkészült programok a Scratch 2.0-ás verzióban nyújthatóak be.
c. A videó készítéséhez vegyétek fel magatokat bármilyen kamerával, akár mobiltelefonnal is, és csatoljátok a videó elérhetőségét a regisztrációs felületen, linkként. A videónak a 
következő követelményeknek kell megfelelnie:
i. Max. 1 perces videó
ii. Mindhárom csapattag szerepeljen a videóban
iii. Mindhárom csapattag megszólaljon, beszéljen a videóban
iv. Válaszoljatok az alábbi 3 kérdésre:
1. Honnan ismeritek egymást?
2. Miért jelentkeztetek a versenyre?
3. Mivel szeretnétek megnyerni? Ismertessétek a projekteteket
d. Kérjük, hogy egy videómegosztó platformra (Vimeo vagy Youtube) töltsétek fel a videót, és annak linkjét másoljátok be. A videót nem kell teljesen nyilvánosan megosztanotok, de arra szükség van, hogy mi bármikor elérjük.
e. Az elkészült munkákat és a videót a regisztrációt követően a http://futuremakers.hu/ weboldalon kell feltölteni.
f. Az állományok feltöltésére 2018. november 19. 21 óráig van lehetőség.
g. Csak a http://futuremakers.hu/ weboldalon elérhető nevezési lapon keresztül benyújtott
(feltöltött állományok) pályamunkák kerülnek értékelésre.

III. A pályamunkák értékelése
11. A pályaműveket egy ötfős szakmai zsűri fogja értékelni, az értékelési útmutatóban foglaltak szerint.
12. Az értékeléskor minden pályamű esetében a zsűritagok által adott pontszámok átlaga kerül a csapatok értékelési lapjára.
13. Az első fordulót követően a zsűri döntése végleges, fellebbezésnek helye nincs.
14. Az első fordulóban benyújtott pályamunkák közül a szakmai zsűri által legjobbnak értékelt 10 csapat jut be a döntőbe, a második fordulóba.
15. A második forduló, azaz a döntő során
a. a bejutott csapatoknak az első fordulóban benyújtott pályaművüket és annak elkészítési módját kell személyesen is bemutatniuk.
b. A döntőre 2018. december 1-jén, szombaton kerül sor.
c. A második forduló (döntő és bemutató) helyszínén személyesen kell megjelenni a bejutott csapatoknak. A helyszínt Budapesten a UPC Magyarország Kft. (1095 Budapest, Soroksári út 30-34.) biztosítja.
d. A bemutatóhoz szükséges eszközöket vagy a csapatnak kell biztosítania, vagy a szervezőknek kell időben (1 héttel a bemutató előtt) elküldeniük az ezzel kapcsolatos igényeiket.
e. A bemutatóra minden csapatnak 15 perc áll rendelkezésére, amely során a többi csapatnak és a zsűrinek kell bemutatniuk a munkájukat, valamint az elkészítés menetét, tapasztalataikat. Ennek értékelését lásd lejjebb.
f. A bemutatóban szerepeljen:
i. a csapat, csapattagok bemutatása – ki, mit csinált a projekt során;
ii. a pályamű bemutatása – mit készítettek, mit tud; milyen lehetőségeket látnak benne;
iii. a megvalósítás lépései és tapasztalatai – miért ezt választották; milyen nehézségekbe ütköztek; mire különösen büszkék, amit megoldottak;
g. A bemutatón fontos szempontok annak tartalma mellett az időkeret betartása, a bemutató élvezhetősége és érthetősége, követhetősége is.
h. A bemutató értékelését a zsűri felvezeti a csapat értékelőlapjára az értékelési útmutatóban foglaltak szerint.
i. A második fordulót követően a zsűri döntése végleges, fellebbezésnek helye nincs.
16. A végső eredményhirdetésre és a díjak átadására a második forduló (döntő) helyszínén és időpontjában kerül sor.

IV. Jogi és felhasználási feltételek
17. A munka során a versenyzőknek kell kiemelten figyelmet fordítania a szellemi alkotásokhoz fűződő jogokra, így különösen a szerzői és iparjogvédelmi jogokra, azaz csak olyan képeket, hangokat és videókat használhatnak amelyek szabadon felhasználhatóak, illetve melyek felhasználási jogával rendelkeznek! A legjobb, ha saját készítésű vagy az alapkönyvtárban található médiaelemek kerülnek beépítésre! Amennyiben máshonnan, mások által készített anyag (kép és hang, stb.) kerül felhasználásra, azt a pályamű beadásakor kérjük szerepeltetni.
18. A verseny szervezőinek jogában áll kizárni bármelyik csapatot, amely megsérti a szellemi alkotásokhoz fűződő jogokat, vagy a fentebb említett szabályokat.
19. A versenyre való nevezéssel a szerzői jogok a versenyzőknél maradnak.
20. A versenyre való nevezéssel a versenyzők és törvényes képviselőik hozzájárulnak, hogy a Future Makers programozó versenyt szakmailag vezető, gondozó Technológiai Oktatásért Alapítvány (2030 Érd, Kövező utca 26.) és a Kódgarázst üzemeltető Mindpartners Humán Kutató, Tanácsadó, Kereskedelmi és Szolgáltató Bt. (3300 Eger, Kertész út 34.) (a továbbiakban: Skool és KódGarázs).
a versenyző regisztrációs oldalon megadott személyes adatait kezelje a program teljes időtartama alatt. Tudomásul veszik, hogy az adatok kezelésének célja a versenyzővel történő kapcsolattartás a program ideje alatt. Hozzájárulnak továbbá, hogy a Skool és KódGarázs gondozásában rendezett programozó versenyen készülő képanyagokon és videón a versenyző szerepeljen, és azokat a Skool és KódGarázs social media és online felületein, sajtóban, írásos anyagokban a Skool és KódGarázs felhasználhassa a Polgári Törvénykönyvről szól 2013. évi V. törvény vonatkozó rendelkezései szerint.
21. A verseny győztesei hozzájárulnak, hogy a Future Makers Hírnökeivé válnak, az alábbiak szerint:
a. A dublini nyereményút során képekkel, videóval valamint napló (blog) beszámolóval örökítik meg élményeiket, melyet a nyereményutat követően megosztanak.
b. Az iskolában előadást tartanak a Future Makers-ről (minimum az osztályukban, de preferált egy eseményen)
c. Részt vesznek a Future Makers promócióban, sajtótájékoztatón, videókban.
http://futuremakers.hu/