Földtulajdoni dokumentumok elkészítése

Ungvár Hazai

Az „Egán Ede” Kárpátaljai Gazdaságfejlesztési Központ” Jótékonysági Alapítvány pályázati felhívása földtulajdoni dokumentumok elkészítésének elősegítésére

1. A pályázat célja

Vissza nem térítendő támogatás folyósítása kárpátaljai lakosok részére mezőgazdasági hasznosítású földek hivatalos földtulajdoni dokumentumai elkészítésének elősegítésére

2. A pályázat részcéljai

A szülőföldön maradás és boldogulás támogatása érdekében:

a magánföldtulajdonnal kapcsolatos dokumentumok elkészítésének támogatása.

 3. A támogatás rendeltetése és intenzitása

  1. A pályázat tárgyát képezi a földre/földrészlegre vonatkozó tulajdonjog bejegyzéséhez szükséges dokumentáció elkészítésének támogatása.
  2. A támogatás intenzitása: 100%.
  3. A támogatási összeg folyósítása közvetlenül a dokumentációt készítő cégnek történik.
  4. A pályázónak vállalnia kell, hogy az elkészített dokumentáció alapján a földre vonatkozó tulajdonjogának bejegyzését az illetékes hatóságnál önerőből elvégezteti.

4. A pályázat keretösszege

A pályázat keretösszege 70 MFt.

A beérkezett pályázatok értékelésének függvényében a pályázati keretösszeg módosulhat.

5. Jogosultsági feltételek

  1. Pályázatot nyújthatnak be a kárpátaljai lakcímmel rendelkező magánszemélyek három kategóriában:

A kategória: földrészleg (paj)

B kategória: egyéni mezőgazdasági földterület (gyiljanka dlja vedennya oszobisztoho szeljanszkoho hoszpodarsztva)

C kategória: ültetvényezési földterület (gyiljanka dlja vedennya szagyivnictva)

  1. A pályázat csak mezőgazdasági hasznosítású földterületek vonatkozásában nyújtható be.
  2. A pályázatot magyar nyelven kell elkészíteni.
  3. A pályázónak rendelkeznie kell a magyar nyelv tudását igazoló dokumentummal (Magyar Igazolvány, magyar iskolai bizonyítvány, magyar nyelvvizsga-bizonyítvány stb.).
  4. A pályázónak fel kell mutatnia a pályázat benyújtásához megkövetelt eredeti dokumentumokat.
  5. A pályázónak igazolnia kell a privatizálandó föld/földrészlet tulajdonjogát (derzsavnij akt/ tanácsi határozat, földjegyzéki kivonat).
  6. A pályázónak vállalnia kell, hogy az Alapítvány munkatársaival és szerződéses megbízottaival együttműködik a pályázat eredményes lebonyolítása érdekében.
  7. A pályázónak vállalnia kell, hogy a pályázat alapját képező földterületet 5 évig nem idegeníti el.

6. Általános eljárási rend

  1. A pályázó a kitöltött pályázati adatlapot a hozzá csatolt mellékletekkel együtt benyújtja az Alapítvány települési megbízottjának.
  2. Az Alapítvány dönt a pályázat támogatásáról.
  3. Az Alapítvány háromoldalú szerződést köt a pályázóval és a dokumentációt készítő vállalattal, melyben a pályázó meghatalmazza a vállalatot a földmérési és regisztrációs munkák elvégzésére.
  4. A kivitelező vállalat elvégzi a földrészleg felmérését.
  5. A dokumentáció elkészültét követően a pályázó kifizeti a bejegyzési illetéket.
  6. A kivitelező vállalat elvégzi a földtulajdon bejegyzését.
  7. A bejegyzési illeték befizetését igazoló csekket és a bejegyzéskor kiállított földtulajdont igazoló hivatalos dokumentumot a dokumentációt elkészítő vállalat nyújtja be az Alapítványnak.
  8. Az alapítvány kifizeti a kivitelező vállalatnak a dokumentáció elkészítésének díját.

7. A pályázáshoz szükséges dokumentumok

  1. Papír alapon benyújtott pályázati adatlap, adatvédelmi nyilatkozat és a Pályázó nyilatkozata az elkészült dokumentum saját költségen való regisztrálásának vállalásáról;
  2. a pályázó földrészlegre vonatkozó annak tulajdonjogát igazoló dokumentum (derzsávnij ákt/ tanácsi határozat);
  3. a Pályázó személyi igazolványa;
  4. adószám-(identifikációs szám) igazolás;
  5. a pályázó magyar nyelvtudását igazoló dokumentum.

A Támogató fenntartja a jogot, hogy a szerződéskötéshez további dokumentumokat kérjen be a Pályázóktól. Csak a minden mellékletet tartalmazó, határidőn belül érkezett pályázatok érvényesek.

8. A pályázat beadási határideje és módja

A pályázat benyújtásához a Pályázónak ki kell töltenie a pályázati adatlapot. Ezt követően az adatlapot és a pályázat mellékleteit az Alapítvány területileg illetékes megbízottjának kell benyújtani 2016. augusztus 22. és 2016. szeptember 23. között. A pályázat benyújtásakor a mellékelt dokumentumok eredeti példányairól az Alapítvány másolatot készít. A Pályázó a benyújtott pályázatról átvételi elismervényt kap. Hiánypótlás benyújtására nincs mód.

9. A pályázat elbírálásának módja

A beérkezett pályázatok anyagát az Alapítvány értékelés céljából eljuttatja a szakértői csoportnak, amely dönt azok érvényességéről. A jogosultsági feltételeknek megfelelő pályázók pályázata érvényes. A projektek támogatásáról szóló döntési javaslatot az Alapítvány megküldi a Támogató részére.

A döntést követően a pályázókat az Alapítvány írásban értesíti a döntésről. A támogatási döntés elleni kifogást az Alapítvány részére kell benyújtani a döntés kézhezvételét követő 5 munkanapon belül.

A pályázati dokumentáció az Alapítvány archívumában kerül tárolásra. Az Alapítvány a pályázati eljárás során a Pályázó adatlapján aláírt nyilatkozattal összhangban, az ott megadott adatokat szabadon felhasználja. A támogatás tényét az Alapítvány nyilvánosságra hozza.

A pályázatok támogatásáról szóló döntés várható időpontja a pályázat beadási határidejét követő 60. nap.

10. Szerződéskötés

Az Alapítvány a nyertes Pályázókkal és a földtulajdoni dokumentumokat elkészítő vállalattal háromoldalú szerződést köt. Szerződéskötéskor a Pályázónak nyilatkoznia kell a támogatásnak a pályázat céljának megfelelő és a szerződés által megszabott módon történő felhasználási, illetve elszámolási kötelezettségének vállalásáról.

11. A támogatás felhasználása, elszámolása

A háromoldalú szerződés alapján a földtulajdoni dokumentumokat elkészítő vállalat elkészíti a bejegyzéshez szükséges dokumentumokat. A pályázónak vállalnia kell, hogy az elkészített dokumentáció alapján a tulajdonjoga hivatalos bejegyzését önerőből finanszírozza.

A támogatási összeg fel nem használása, nem a szerződésben foglaltak szerinti felhasználása, illetve az elszámolás határidőn belül történő elmulasztása, valamint az elszámolás nem kielégítő volta esetén a támogatást vissza kell fizetni.

A Pályázó köteles az ellenőrzésre feljogosított szervek megkeresésére az ellenőrzés lefolytatásához szükséges tájékoztatást megadni, az ellenőrzésben közreműködni.

 

Forrás: eganede.com