Európai rovás aláírás pályázat

Magyarország Hazai
Pályázat: Üzenjünk Budapestnek!

A pályázók saját alárovásukkal üzenhetnek Budapestnek, hogy ők is megértsék: ne üldözzék a rovást!
Üzenjünk Budapestnek! Európai rovás aláírás pályázat
A Rovás Alapítvány pályázatot ír ki mindenkinek, aki személyi azonosító okmányait a székely-magyar rovással írja alá. A pályázat célja az, hogy Budapestnek megmutassuk, a világon bárhol lehet használni az alárovást hivatalosan is, hátrányos megkülönböztetés nélkül.
A pályázatokat elsősorban Európai Unió területéről, de akár a Föld bármely országából is be lehet küldeni.

Pályázók köre:
Minden magyar származású, magát magyarnak valló, elsősorban európai állampolgár, aki vállalja, hogy legalább egy személyi azonosító okmányt úgy készített el a fogadó országban, hogy azon az aláírása székely-magyar rovással készült. A hivatalos személyi azonosító okmány lehet személyi igazolvány, jogosítvány, útlevél. Ha még nincs, akkor igényeljen most alárovásos igazolványt, hogy tudjon pályázni!

Benyújtandó dokumentumok:
1. Szkennelt vagy fényképmásolat az alárovásos személyi okmány azon oldaláról, ahol a székely-magyar rovás aláírás szerepel. (Lehet mobillal is rögzíteni)
2. Az igazolvány képét a címre kell küldeni, csatolmányként.
3. Egysoros nyilatkozat az e-mail részeként, hogy az okmányon szereplő arcképét szeretné-e elrejteni vagy vállalja az arcát is. Nyilatkozat hiányában elrejtésre kerül az arckép.

Pályázati határidő: 2016. november 30.

Eredményhirdetés:
A pályázat kiírója értékelő bizottságot alakít a pályaművek elbírálására. Az alábbi kategóriákban hirdetünk díjazottakat:

Esztétikai kategóriákban
– Legszebb alárovás kategória 1-1 fő (férfi/női)
– Ötletes összerovás kategória 1 fő

Földrajzi kategóriákban
– Legkülönlegesebb alárótt okmány kategória 1 fő
– Országonként – 1 fő
– Európán kívüli területek – a legtávolabbi alárovás kategória 1 fő

Magyarország kategóriában
Mivel Magyarországon 2014. 08. 28 óta tiltják az alárovás használatát, ezért a magyarországi pályázók az alábbi kategóriákban nevezhetnek:
– 2014. 08. 28 előtt kiállított rovásos okmányok tulajdonosai – az Móricz-díj ezüst alárovás fokozatárapályázhatnak.
– 2014. 08. 28 után kiállított rovásos okmányok tulajdonosai – az Móricz-díj arany alárovás fokozatárapályázhatnak.
– Elutasított igénylők – Csatári-díj megrovás fokozatátkaphatják. Ez esetben értelemszerűen az elutasításról szóló jegyzőkönyvvel vagy visszautasított adatlappal is lehet pályázni, melyhez várjuk a történet rövid összefoglalóját is.
Külön felhívjuk a magyarországi pályázók figyelmét, hogy bármikor és akárhányszor igényelhetnek alárovásos igazolványt, több elutasított adatlappal, jegyzőkönyvvel is lehet pályázni. A várható rohamra az Okmányirodák már felkészültek.
A díjazottak okleveleket valamint a Rovás Alapítvány által felajánlott rovásos könyvcsomagot kapnak, melynek postázási költségét magára vállalja a kiíró. A pályázókat a kiíró e-mailben értesíti az eredményről.
Az eredményhirdetés időpontja: 2016 december 12. hétfő

Kapcsolat:
A pályázók csatlakozhatnak az Üzenjünk Budapestnek!FB csoporthoz, ahol a pályázattal kapcsolatban felmerülő eseteket, kérdéseket megvitathatják.
– Web cím:https://www.facebook.com/groups/uzenjunkbudapestnek/
– Üzenetküldés (nyilvános):
– Üzenet és pályázat beküldése (privát):

Adatkezelési záradék:
A pályázó az alárovásos okmányairól készített felvétel elküldésével felhatalmazza a pályázat kiíróját, hogy arról beszámoljon honlapján, valamint nyilvános helyeken megjelenítse.
A pályázat kiírója gondoskodik róla, hogy a publikálásra kerülő pályaműveken ne legyenek láthatók a személyi okmány azon adatai, amelyek alapján az okmányt illetve tulajdonosát azonosítani lehetne (azonosító szám, születési időpont).

 

Forrás: pafi.hu