Collegium Talentum program 2020–2021

Felvidék Külhoni

A pályázat célja A Magyar Nemzetpolitika A nemzetpolitikai stratégia eleme című KIM dokumentum 3.2.4. pontjába foglalt Collegium Talentum tehetséggondozó program feladata a külhoni magyar értelmiség-nevelés és utánpótlás támogatása. A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága 2016-tól, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem és a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola védnöksége és szakmai döntései alapján, a budapesti Sapientia Hungariae Alapítványt (a továbbiakban: Alapítvány) bízta meg a Collegium Talentum program lebonyolításával. A Sapientia Hungariae Alapítvány kuratóriuma a Nemzetpolitikai Államtitkárságtól kapott finanszírozási ígérete alapján, a 6/2020 (VI. 24.) számú döntése értelmében, a tanulmányaikat és/vagy oktatói és kutatómunkájukat a felsőoktatásban/oktatásban végző külhoni magyar fiatalok szakmai munkáját, az értelmiségi pályán való előrehaladásukat segítendő, pályázatot hirdet a 2020– 2021-es akadémiai évben a Collegium Talentum (CT) programban való részvételre.

A pályázati kiírás célja, hogy elősegítse a széles szakmai spektrumú, magyar anyanyelvű értelmiség fejlődését, körükben a magyar nyelvű szakmai munkát és kutatást támogassa, a szülőföldön való érvényesülésüket segítse. A pályázaton sikeresen szereplők egyénenként ösztöndíjban, konferencia részvételi- és nyelvvizsgaköltség-támogatásban (költségtérítésben), képzések, szakmai és nemzeti identitást erősítő programok biztosításában, tutoraik pedig honoráriumban részesülhetnek. A 2020–2021-es tanévet illetően az Alapítvány a nyertes diákok és tutoraik felé a Nemzetpolitikai Államtitkárság és az Alapítvány között létrejövő támogatási szerződés birtokában vállalhat anyagi kötelezettséget.

A pályázat benyújtására jogosultak köre: Pályázhat minden külhoni magyar fiatal, aki a tudomány elkötelezett művelője és belső késztetése van arra, hogy a Kárpát-medencében hasonló helyzetben tanuló, dolgozó kor- és szaktársait megismerje, velük kapcsolatokat építsen. Pályázati feltétel, hogy a 2020–2021-es tanév első félévétől a pályázó rendelkezzék egyetemi vagy főiskolai – ezen belül hallgatói (MA/MSc1 vagy PhD2) – jogviszonnyal.

A pályázatot kizárólag elektronikus úton lehet benyújtani a www.sha.hu weboldalon, Pályázok menüpont alatt, legkésőbb 2020. július 22-ig, szerdáig. A pályázat benyújtása regisztrációhoz kötött, melyet a pályázó a CT weboldal „Pályázok” fülön tehet meg. Kérjük, hogy a könnyebb beazonosítás végett a regisztrációkor választott felhasználóneve a saját nevének variációja legyen: pl. kovacsandras/kovacsa, lovaspetra/lovasp stb., ékezetek, egyéb különleges írásjelek nélkül.

További részletek ITT olvashatóak. 

Forrás: Felvidék.ma/SZAKC