Mentálhigiénés segítőszakirányú továbbképzés

Léva Továbbképzések

Mentálhigiénés segítő szakirányú továbbképzést indít újra Léván a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara. Mentálhigiénés segítő szakirányú továbbképzést indít harmadik alkalommal a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Szlovákiai Magyar Mentálhigiénés Közösség és a Lévai Református Egyházközség együttműködésével.

A képzés helyszíne az egyházközség központi épülete. Szakfelelős: dr. Kiss Paszkál intézetvezető, egyetemi docens, szakvezető: dr. med. Grezsa Ferenc egyetemi adjunktus.

A képzés 2020 szeptemberében kezdődik. A képzési alkalmak félévente ötször két napon, csütörtökön és pénteken lesznek.

A jelentkezés feltétele: főiskolai vagy egyetemi oklevél. Elsősorban segítő foglalkozású szakemberek, mint például orvosok, egészségügyi dolgozók, szociális munkások, pedagógusok, gyógypedagógusok, pszichológusok, lelkészek, vallástanárok jelentkezését várjuk. Más végzettség is elfogadott.

A jelentkezés linkje ITT található. Ezen a felületen a képzések sorában a: Mentálhigiénés segítő (levelező) (Léva) kiválasztásával a JELENTKEZÉSI LAP online kitöltése válik lehetővé.

Jelentkezési határidő: 2020. március 31.

A szakleírás linkje pedig a következő.

Felvételi keretszám: 36 fő. Az oklevél megszerzéséhez a tantárgyi követelmények teljesítése, 150 órás önismereti célú csoportmunka, szakdolgozat készítése és államvizsgán való megvédése szükséges. A képzés formája iskolarendszerű, levelező képzés.

Időtartama két év – négy szemeszter A képzés végén megszerezhető oklevél megnevezése: „mentálhigiénés segítő szakember”.

A képzés pénzdíjas, a hallgatói költségtérítés 40.000 Ft. – cca. 130 € félévenként, mely magában foglalja a 150 órás önismereti csoportmunka költségeit is. A képzés folyamatában hangsúlyos: az önismeret; az emberi kapcsolatok, családok, közösségek működése, dinamikai sajátosságai; a különböző lelki jelenségek felismerése és az ezekhez kapcsolódó cselekvési stratégiák kialakítása; a hivatás-gyakorlásból adódó nehézségek, konkrét helyzetek feldolgozása; a segítői eszköztár bővítése; hosszú távú, támogató kollegiális kapcsolatok építése, szakmai tapasztalatok megosztása; saját hivatásunk terepén és saját kapcsolatainkban való tudatosabb és kompetensebb jelenlét.

Részletesebb információkat a képzés helyi szervezőjétől, Szathmáry Zsuzsanna, református lelkész, mentálhigiénés szakembertől kaphatnak az érdeklődők. e-mail: , mobil: +421 908 192 110.

Forrás: Felvidék.ma/SZAKC