PONT Csoport támogatásai

Kolozsvár Kiemelt cikk

PONT Csoport: kezdő vállalkozók kaphatnak 40 ezer eurós támogatásokat 2018-ban

“Gigantikus” támogatási projektet indít a Romániai Vállalkozásokért Egyesület, a PONT Csoport és a Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

“Bombahírt” jelentett be szerdán este a kolozsvári K+ közösségi térben a PONT Csoport. A Romániai Vállalkozásokért Egyesület, a PONT Csoporttal és a Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködésben egy olyan “gigantikus” támogatási projektet indít 2018 első napjaiban, amely részeként 48 kezdő vállalkozás legtöbb 40 ezer eurós vissza nem térítendő támogatását tudják biztosítani a Start-up Plus kiírás keretében.

Ahogy Farkas András, a PONT Csoport társalapítója fogalmazott, gyakorlatilag alapkezelőkké válnak a következő három évben, és az Észak-Nyugat-Románia régióban, amely Kolozs, Bihar, Szatmár, Máramaros, Beszterce-Naszód és Szilágy megyéket foglalja magábam, egy jelentős kreatív iparágat és IT-szektort érintő vállalkozásfejlesztő hálózatot építenek fel.

A 48 finanszírozást nyerő vállalat a legtöbb 40 ezer eurós támogatást a vállalkozásaik létrehozására és alapszintű fejlesztésére kapják. A vissza nem térítendő támogatást csak új vállalkozásokra lehet elnyerni. A finanszírozást elnyerő vállalat létrehozói akár régi vállalkozók is lehetnek, de nem lehetnek többségi tulajdonosok egy vállalkozásban abban a pillanatban, amikor a programba beiratkoznak.

“Nem csak arról van szó, hogy 48 céget pénzügyileg is megtámogatunk, hanem egy teljes együttműködési hálózatszerűséget építünk fel regionális szinten. A projekt részeként 400 embert kiképzünk, ebből 300 ember üzleti tervet ír és elismerést kap az akkreditált képzés elvégzéséről. Ebből a 300 vállalkozásból kerülhetnek ki a nyertesek” – mondta Farkas András, aki kiemelte: nem csak a hagyományos írásos módon kerül majd sor a pályázásra, hanem azt a logikát is követni fogják, amelyet korábban a Kreatív Kolozsvár esetében is igyekeztek érvényesíteni, vagyis megyei, regionális pitchversenyeken és hasonló rendezvényeken keresztül szeretnék a legjobb vállalkozásokat kiválasztani.

Az első képzések már februárban elindulnak, s bár erről még végleges döntés nem született, azt tervezik, hogy kezdő és haladó szintű képzéseket is tartanak, ugyanis nem minden potenciális pályázó “indul nulláról”, és ami a tudást illeti, valós hozzáadott értéket szeretnének minden résztvevő számára nyújtani.

A három éves projekt részeként a vállalkozások konkrét létrejötte az első év végére várható. Ezt megelőzően és követően is mentorhálózattal, valamint a támogatás lebonyolításának a papírmunkájában is segíteni szeretnének. “Nem az a célunk, hogy papírmunkával lássuk el a vállalkozókat, hanem a lehető legegyszerűbbé szeretnénk tenni egy olyan dolgot, ami a mi oldalunkon viszont roppant komplikált lesz papírmunka szempontjából” – mondta Farkas.

Arra is kitért, hogy amennyiben a program keretében olyan vállalkozások jelennek meg, amelyek akár nemzetközi piacra is érettek, vagy akár valamely vállalkozásnak egy 40 ezer eurós támogatásnál nagyobb beruházási igénye lenne, akkor dolgozni fognak azon is, hogy nagyobb befektetőket is bevonjanak a programba.

“Ez a projekt számunkra is újdonság lesz. De mi rendszeresen azt az utat próbáljuk követni, hogy kipróbáljuk magunkat is, és olyan újfajta megközelítést alkalmazzunk, amelyet talán mások nem csinálnak. Azt reméljük, hogy ettől a mi programunk nem csak egy megszokott támogatást osztó program lesz, hanem valami sokkal jelentősebb” – mondta Farkas András.

A projekttel kapcsolatos részletes nyilvános tájékoztatás január első heteiben már indul, ekkortól várják majd a program iránt érdeklődők jelentkezését.

Forrás: http://penzcsinalok.transindex.ro