Nyelvek napja a szakközépiskolában

Dunaszerdahely Kiemelt cikk

A dunaszerdahelyi Neratovicei téri Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola diáksága évről-évre aktívan bekapcsolódik a Nyelvek Európai Napja elnevezésű programsorozatba. A cél az, hogy a diákok a hagyományos nyelvtanulás mellett, interaktív programok segítségével és szórakozva kerüljenek közelebb az idegen nyelvekhez.

Idén a megnyitóról a Lámpaláz, az iskola amatőr színjátszó csoportja gondoskodott. A változatos műsor után az intézmény termei kisebb „állomásokká“ változtak, ahová a tanulók csoportokba sorolva érkeztek tanáraik kíséretében.

A „Kvíz-szigetén (Quizinsel)“ Európa nemzeteinek szokásaival és az általuk beszélt nyelvekkel kapcsolatos kérdések várták az érkezőket. A kvíz megfejtése után a programot irányító tanár idegen nyelven értékelte az eredményeket – tájékoztatta portálunkat Takács Zsuzsanna, az iskola pedagógusa.

A „Boszorkánykonyhában (Hexenküche)“ Mexikó neves gasztronómiájával ismerkedtek a diákok. A feladat: Hogyan készítsünk könnyedén avokádókrémet? A titkot egy német anyanyelvű, sok tapasztalattal rendelkező séf árulta el, illetve mutatta be videofelvételén. Ezt követően a csapatok egy-egy tagja változott át a „Boszorkánykonyha főnökévé“, majd a többi társával együtt, közösen vágtak bele a munkába. Zárásként mindenki elfogyaszthatta az elkészített nem mindennapi ételt.

A következő megálló programja is a gasztronómia jegyében zajlott. Eredeti angol tea főzését biztosította a „Tea party“. A meghallgatott angol nyelvű szöveg után baráti hangulatban, süteménnyel tálalva, egy kis beszélgetéssel tarkítva készült a tea.

Egy másik részlegen zenehallgatással egybekötött rendhagyó tanítási órára invitálta a diákokat a „Hungaricum“. A Kicsi Hang és a Kávészünet megzenésített verseit hallgatva kellett a tanulóknak kitalálni, hogy mely íróra és művére gondoltak a tanárok. Az óra nyelvtörőkkel zárult – fejtette ki Takács Zsuzsanna.

A „Világ körül“ (Around the world) szekció képzeletbeli kalandtúrát hirdetett. Az átélt képzeletbeli élményeket képeslapok formájában örökítették meg a résztvevők.

A programtervezés nem csak az iskola területére szorítkozott. „A tanulóink egy csoportja, tanári felügyelettel, városunk különböző pontjaira juthatott el. Idegen nyelvű térkép segítségével, illetve a feltett kérdéseket megválaszolva értek a kijelölt célhoz. Az önálló tájékozódás, illetve idegen nyelven való kommunikáció fejlesztése volt a cél” – mutatott rá Takács Zsuzsanna, az iskola pedagógusa. „Elmondhatjuk, hogy ismét egy élményekkel teli, eredményes napot zártunk” – fűzte hozzá.

 

Forrás: hirek.sk