KIVÁLÓ BBTE-S EREDMÉNYEK AZ IDEI ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIÁN
2017. március 23–április 22. között zajlott az Országos Tudományos Diákköri Konferencia, ahol az egész Kárpát-medencéből, magyarul tanuló egyetemi hallgatók mutathatták be tudományos munkáikat szakértő elbírálók előtt. Magyarország különböző városaiban megszervezett OTDK-n, különböző szekciókban a Babeș–Bolyai Tudományegyetem számos hallgatója díjban részesült. A következő területeken értek el helyezést a BBTE-s diákok:
Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció, Biofizika és biooptika tagozat:
Lingvay Mónika, 1. díj és a Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának különdíja, valamint a Debreceni Egyetem ÁOK Biofizikai és Sejtbiológiai Intézetének különdíja
Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció, Komplex Rendszerek Fizikája tagozat:
Kajántó Sándor, 3. díj
Közgazdaságtudományi Szekció, Ágazati gazdaságtan 1. tagozat:
Csíki Ottó, 2. díj
Közgazdaságtudományi Szekció, Marketing – fogyasztói magatartás 1. tagozat:
Moldován Imola-Zsuzsánna, 2. díj
Közgazdaságtudományi Szekció, Világgazdaságtan – EU 1. tagozat:
Orbán Erzsébet-Mirjám, Különdíj
Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció, Társadalomföldrajz alszekció, Népesség- és településföldrajz tagozat:
Gál Eszter, 3. díj
Kémia és Vegyipari szekció, Fizikai kémia tagozat:
Szőke Árpád Ferenc, 2. díj
Társadalomtudományi Szekció, Média- és kommunikációtudományi tagozatok:
Benedek Bernadett 1. díj
Salló Krisztina 1. díj
Gazda Emese különdíj
Biológia szekció, Növényökológia/Szünbotanika tagozat:
Jakab Melinda 1. díj
Biológia szekció, Etológia/Viselkedésökológia II. tagozat:
Keresztes Kriszta Kincső 3. díj
Biológia szekció, Természetvédelmi biológia tagozat:
Erős Réka különdíj
Biológia szekció, Növényökológia/Szünbotanika tagozat:
Lukács Katalin különdíj
Testnevelés- és Sporttudományi Szekció, Az Egészség és Sporttudományi Vizsgálatok I. tagozat:
Illés Ágnes, Koffol Gábor 1. díj
Informatika Tudományi Szekció, A Rendszertervezés, rendszerfejlesztés és szoftvertechnológia I. tagozat:
Sándor Csanád különdíj
Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció, Matematika alszekció, Algebra és számelmélet tagozat:
Lőrinczi Ábel különdíj
Társadalomtudományok szekció, Szociológia tagozat:
Vita Emese különdíj
Humán tudományok szekció, A századforduló és a 20. század első felének magyar irodalma tagozat:
Kész Orsolya, 1. díj
Humán tudományok szekció, Az összehasonlító irodalom- és kultúratudomány tagozat:
Codău Annamária, 2. díj
Humán tudományok szekció, Populáris irodalom tagozat:
Horváth Evelyn, 2. díj
Humán tudományok szekció, Irodalomelmélet tagozat:
Ugron Nóra, 3. díj
Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai, Könyvtártudományi Szekció, Pedagógiai pszichológia tagozat:
Kiss Tünde különdíj
Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai, Könyvtártudományi Szekció, Gyógypedagógia, fogyatékosságtudomány tagozat:
Barna Márta, Nagy Renáta Tímea különdíj
A BBTE, az előző OTDK-hoz hasonlóan, kiváló eredményekkel zárta az idei tudományos rendezvényt is.
Forrás: http://news.ubbcluj.ro