Júliusi tehetségtábor

Kolozsvár, Parajd Kiemelt cikk

Parajdon tartottuk az első Kárpát-medencei Tehetségtábort a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karának szervezésében 2017. július 17-23. között.

A Kárpát-medencei Tehetségtábor 2017 célja volt a Magyar Természettudományi Társulat által meghirdetett és a Kárpát-medencei magyar közösségek irányába is kiterjesztett tanulmányi, tehetséggondozó versenyeinek (Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny, Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz és Földtan Verseny, Hevesy György Kárpát-medencei Kémia Verseny) Kárpát-medencei döntőin helyezést elért (kategóriánként az I., II., III. díjazottak) anyaországi és külhoni magyar diákok (erdélyi, felvidéki, kárpátaljai és vajdasági) és felkészítő tanárainak, továbbá a külhoni fordulókon (kategóriánként az I., helyezettek), valamint az MTT és regionális versenyfelelőseinek egyhetes jutalomtáborban való részesítése.

Célunk volt ugyanakkor a tehetséggondozás, tehetségápolás, valamint az anyaország és az elcsatolt területeken élő magyar fiatalok összetartozás-érzésének elmélyítése, erősítése. Fontos volt ugyanakkor a Kárpát-medence magyarok által lakott településeinek történelmi, szellemi, természeti és kulturális értékeinek és örökségének megismerése. 2017-ben a résztvevők Parajd és környéke (Sóvidék, Gyergyói-medence, Udvarhelyszék, stb.,) látnivalóival, épített és természeti örökségével ismerkedhettek meg.

Szervező: Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Kara
Együttműködő partnerek: Magyar Természettudományi Társulat (Budapest), Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége
Helyszín: Urbán Andor Református Konferencia és Üdülő Központ, Parajd
Időpont: 2017. július 17. – 2017. július 23.

Forrás: sapientia.ro